першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Митці Черкащини захищають Міністра культури

14-01-2009 12:06 Черкащина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1231927601.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти


Через інформаційну веремію, спричинену газовими проблемами, з поля уваги громадськості випали деякі повідомлення, які містять в собі потенціал серйозних конфліктів в недалекому майбутньому. Зокрема це висловлені лідером Партії Регіонів Віктором Януковичем звинувачення на адресу міністрів освіти та науки Івана Вакарчука та культури і туризму Василя Вовкуна. На думку головного регіонала, яку він висловив на брифінгу 26 грудня, саме ці члени Кабінету Міністрів України винні у політиці „спрямованій на розділення України та насильницькій українізації” і тому заслуговують на якнайскоріше звільнення.
Поведінка та висловлювання Віктора Януковича під час газового конфлікту дають підстави припускати, що він та очолювана ним політична сила ні в якому разі не відмовляться від послідовної травлі всього, що сприяє зміцненню української держави, українського світогляду та вихованню громадянської самоповаги. Ця обставина, на думку працівників культури і мистецтв Черкаської області, вимагає постійної пильності та згуртованих дій. Митці Черкащини рішуче заперечуватимуть будь-яким намірам звільнити Василя Вовкуна з посади міністра культури і мистецтв.
У заяві на ім’я Президента України Віктора Ющенка, яку підписали провідні діячі культури та митці Черкаської області, яку підтримало управління культури і туризму Черкаської облдержадміністрації, зокрема йдеться: „Творча інтелігенція Черкащини стурбована та обурена заявою народного депутата В.Ф.Януковича на адресу Міністра культури і туризму України В.В.Вовкуна, який особливу увагу приділяє національній ідеї, мовному питанню та збереженню першоджерельної чистоти народної культури. Високі духовні почуття – наш головний золотий запас, наша душа і ментальність українського народу і цим, власне, опікується наш Міністр.
Ми розуміємо, що в сучасних умовах утвердження демократичної, незалежної української держави з ринковою економікою, саме усвідомлення самобутності національної культури розбудить народ, приведе в дію механізм творення життєвого середовища, підніме якість усього продукту національного виробництва, зробить його конкурентноздатним на внутрішньому й зовнішньому ринках.
Саме культура сприяє відновленню історичної пам'яті, формуванню демократичного способу мислення, розвитку і самореалізації особистості, утвердженню громадянського суспільства з високими гуманістичними цінностями, національною свідомістю та патріотизмом, сприятиме зміцненню цілісності та суверенітету України.
Підтримуємо позицію Мінкультури і особисто Міністра культури і туризму України В.В.Вовкуна щодо необхідності акумулювати весь духовний набуток, вистражданий зусиллями кращих людей не лише віків минулих, а й гарячої сучасності, який дозволить ламати економічні та політичні перепони, замкнутість, ізольованість і зберегти та примножити духовно-культурні цінності та традиції українського народу. Тільки через культуру можна повернути те, що втратили українці: морально-етичний ідеал, чуття єдиної родини, чуття Батьківщини, любов до рідної землі, національну гідність, міцність сім'ї.”

14-01-2009 12:06 Черкащина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1231927601.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua