першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Росію звинуватили в страті військовополонених і безчинствах

15-01-2009 10:54 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1232009652.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Правозахисна організація Human Rights Watch піддала Росію гострій критиці в своїй щорічній доповіді. На думку правозахисників, обрання президентом РФ Дмитра Мєдвєдєва не привело до позитивних змін в області законності або умов функціонування громадського суспільства на тлі придушення владою незалежних груп і активістів, що продовжується. HRW не влаштовує положення громадського суспільства в Росії і ситуація в Чечні і Інгушетії. Автори доповіді також повідомляють про випадок позасудової страти військовополоненого під час війни в Південній Осетії.
У вступній статті виконавчого директора HRW Кеннета Рота стверджується, що "Росія, хоч формально і проголошує пошану до прав людини, насправді ставить національний суверенітет вище за права людини". Рос нагадує, що як постійний член Ради Безпеки ООН Москва заблокувала прийняття резолюцій про порушення прав людини в Мьянме і Зімбабве, повідомляє Newsru.
"Росія використовує своє членство в різних європейських органах для того, щоб заважати їм вести свою роботу по захисту прав людини. Наприклад, Росія блокує реформу Європейського суду з прав людини. Однією з очевидних причин цього є те, що цей суд неодноразово виносив обвинувальні висновки у справах про страти і зникнення в Чечні", – говориться в статті Рота.
Росія, на думку Роса, припинила "розслідування власних дій в Чечні, а також змусила європейські країни відмовитися від протестів із цього приводу".
"Росія також грає негативну роль в ОБСЄ, намагаючись змінити Бюро по демократичних інститутах і правах людини", – написав виконавчий директор HRW. У Південній Осетії російські війська не заважали осетинським мародерам грабувати і спалювати оселі мирних жителів, вбивати і гвалтувати.
У доповіді вказується, що в ході грузино-південоосетинського конфлікту всіма сторонами здійснювалися серйозні порушення міжнародних норм про права людини і гуманітарного права. Бойові дії супроводилися значними цивільними втратами. "Російські сили застосовували касетні бомби в населених частинах грузинських районів Гори і Карелі, що супроводилося загибеллю і пораненнями цивільних осіб.
Цивільні втрати мали місце і в результаті нерозбірливого ракетного обстрілу російськими військами населених районів", - наголошується в доповіді.
Автори доповіді також вважають, що російські сили не тільки не забезпечили безпеку цивільного населення в районах Грузії, що фактично контролювалися ними, а навпаки перешкоджали виконанню завдань по охороні правопорядку грузинською владою. В результаті створювалася обстановка безвладдя, в якій осетинські ополченці і банди озброєних карних злочинців грабували і спалили будинки, вбивали, гвалтували, били і тероризували місцеве населення.
"Російськими військами і осетинськими ополченцями було захоплено щонайменше 14 грузинських військовослужбовців, які піддавалися жорстоким тортурам і недозволеному поводженню, включаючи побої, спричинення опіків і позбавлення їжі; щонайменше один грузинський солдат був страчений без суду", - стверджується в доповіді.
Що стосується громадського суспільства, то, на думку правозахисників, російська влада посилила контроль громадського суспільства через "виборче вживання законодавства про громадські організації, цензуру в ЗМІ і переслідування захисників прав людини". У доповіді HRW згадуються ліквідація організації "Сприяння", що допомагала біженцям, переслідування членів асоціації "Голос", звинувачення (з використанням поправок в закон про екстремізм) відносно екологічного центру "Дронт" і блоггера Савви Терентьева, а також ліквідація "за екстремізм" незалежного інформаційного сайту Інгушетія.Ru.
Автори доповіді стверджують, що в Чечні служба безпеки Рамзана Кадирова продовжує використовувати тортури і нелегальні арешти. Зокрема, HRW розповідає історію Магомедсаллаха Масаєва, який звинуватив Кадирова і його людей в своєму викраданні і тортурах, після чого був знову викрадений невідомими озброєними людьми. Багато уваги правозахисники приділили ситуації в Інгушетії.
У доповіді розповідається про вбивство екс-власника опозиційного сайту "Інгушетія.Ru" Магомеда Евлоєва, а також про арешт 10 журналістів на мітингу проти корупції властей.
"У Інгушетії силові структури в рамках операцій с придушення озброєного підпілля здійснювали жахливі порушення прав людини, у тому числі довільні затримання, тортури і недозволене звернення, насильницькі зникнення і позасудові страти", - наголошується в доповіді.
В кінці розділу, присвяченого Росії HRW констатує, що міжнародне співтовариство не змогло вплинути на Москву.
"Хоча багато світових лідерів виражали стурбованість таким, що відбувається в Росії, питання прав людини залишилися на узбіччі переговорів з Росією. Євросоюз не зміг змусити Росію працювати над правами людини в постійному ключі", – говориться в доповіді.
Хто ж зупинить цього "монстра"?

15-01-2009 10:54 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1232009652.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua