першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Виставка однієї картини в одесі, що стала мистецькою подією

25-01-2009 13:06 Одещина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1232881579.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Новини
Ми вже й Христа шокуємо
Новий твір живописця Володимира Прохорова «З’явлення Христа» удостоєний честі бути представленим на виставці однієї картини, влаштованій у стінах Одеського музею західного й східного мистецтва. Як і розраховували її організатори, ця робота відомого художника-портретиста викликала великий інтерес у відвідувачів.
Уже перше враження від картини таке, ніби у якомусь дивовижному храмі ти віч-на-віч зустрівся із самим Ісусом Христом. Багато літ музей ремонтується й реставрується. Щоб потрапити на виставку, треба пройти нішу між риштуваннями, піднятися понівеченими сходами на другий поверх, далі через анфіладу ще порожніх нефарбованих залів, які тільки-но залишили ремонтники, наблизитися до представленого полотна. Спершу бачиш здалеку нібито традиційну ікону, але з кожним кроком помічаєш, що Всевишній на твоїх очах набуває людських рис, залишає золотавий оклад і йде назустріч. Його широко відкриті очі дивляться тобі в самісіньку душу. У них читається подив і навіть осуд. Христос розводить руками, ніби прагнучи зрозуміти, що сталося з людьми, створеними колись по образу й подобі Господній.
В анотації до виставки Володимир Прохоров зазначив, що його твір – не ікона, а високе сакральне мистецтво лише спонукало його до пошуку своєї теми. Близько року працював митець над цим полотном. Остаточно задум визрів і був реалізований під час кількамісячного перебування у скиті чоловічого монастиря «Оптине пустище», заснованого поблизу Козельська у ХІУ столітті. Це святе місце запало йому в душу коли, будучи студентом Московського інституту кінематографії, їздив туди на етюди. Тут свого часу шукали духовної наснаги й очищення Ф.Достоєвський, Л.Толстой, М.Гоголь. Робота живописця над образом Христа теж потребувала від автора чистоти помислів.
На відкритті виставки мистецтвознавець Ірина Тимохова порівняла полотно «З’явлення Христа» із роботами таких реформаторів релігійної картини ХІХ століття як О.Іванов та І.Крамський. Як і вони, Прохоров також звертається до образу Христа у пошуках відповіді на виклики сьогодення. На його думку, у час другого пришестя на землю він жахнеться, вражений людською бездуховністю і повсюдним безладом.
«Картина В.Прохорова змушує кожного замислитися, для чого в світі живемо», «Художник ставить запитання, а відповідь кожен мусить дати сам» - таким записами рясніє книга відгуків на цю виставку. А один із відвідувачів до цього додав ще й конкретну пропозицію: «Картину Прохорова, на якій Христос закликає всіх схаменутися, доцільно було б виставити у фойє Одеської мерії чи навіть Верховної Ради України».
Сергій Полум’яр.
Одеса.

25-01-2009 13:06 Одещина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1232881579.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua