першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Громаду - до влади!

29-01-2009 19:04 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1233248657.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Громадські організації Чернігова ініціюють відновлення місцевого збору за проїзд територією прикордонних областей автотранспорту (легкових автомобілів.)
Таку пропозицію на позачергове засідання Секретаріату Громадської Колегії при голові Чернігівської Облдержадміністрації було винесено Олександром Підгорним, співголовою Громадської Колегії.
Він повідомив, що результати вивчення аналітиками громадського сектору ситуації з місцевими податками та зборами свідчать про все більшу актуальність застосування нових підходів до наповнення місцевих бюджетів. Зокрема, перспективним є відновлення збору за проїзд територією прикордонних областей автотранспорту, скасування якого у 2003 році призвело до зменшення надходжень до місцевих бюджетів усіх прикордонних областей. Збір пропонується справлятися з нерезидентів, тобто за проїзд легкових автомобілів інших держав.
На даний час у пунктах пропуску через державний кордон України за проїзд автобусів (від 10 місць), вантажних автомобілів, великовагових та великогабаритних транспортних засобів в дохід Державного бюджету стягується єдиний збір, який включає в себе також плату за проїзд автомобільними дорогами України. За проїзд легкових автомобілів справляння збору не передбачено. До прикладу, Республіка Бєларусь на відміну від України, збір з легкових авто справляє. Так, за даними сайту посольства Республіки Бєларусь (http://belembassy.org.ua), за проїзд легкових автомобілів інших держав дорогами загального користування РБ, встановлено ставки збору в залежності від строку транзиту від 5 до 480 доларів США.
Також на засіданні йшлося про проект Закону України „Про місцеві податки та збори” №3235, який перебуває на розгляді у Верховній Раді України та передбачає зменшення кількості місцевих податків і зборів з 15 до 6, що знижує диверсифікацію надходжень до місцевих бюджетів.
Пропозиція про звернення до органів влади щодо відновлення справляння місцевого збору у вигляді збору за проїзд територією прикордонних областей легкового автотранспорту нерезидентів була підтримана одностайно.
Озвучені на засіданні питання отримали підтримку членів Секретаріату Громадської Колегії, адже мають на меті покращити наповнюваність місцевих бюджетів та добробут місцевих громад.
Пропонуємо громадським організаціям прикордонних регіонів підтримати ініціативу Чернігівчан та вийти з аналогічною пропозицією, щодо поліпшення фінансового стану свої територій.
Треба брати ініціативу у свої руки і професійно віднестись до наповнення бюджету.


Центр "Доброчин"

29-01-2009 19:04 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1233248657.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua