першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Злочинна чи посадова безкараність?

03-02-2009 16:54 Житомирщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1233672844.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

ЗЛОЧИННА ЧИ ПОСАДОВА БЕЗКАРАННІСТЬ ?

Ввечері 24.05.2007 року троє підлітків поверталися до дому з водоканалу, що знаходиться поблизу військового містечка № 33 у місті Кривому Розі, діти йшли по узбіччю дороги, яка не обладнана жодними пішохідними доріжками. Вже були сутінки, у дітей з собою був велосипед, на якому вони по черзі їхали поруч з товаришами. 12- річний Павло Маленко взяв другова велосипед та вирішив трошки проїхатися на ньому, транспорту не було та й дорогою тією небагато транспорту слідує, та ще й у такий час, тільки хлопець почав рухатися, виїхавши на проїзжу частину, як його збив на великій швидкості мотоцикл ЯВА-350, держ. номер ДНФ 5296 під керуванням Бабенко Артура Олеговича, 17.01.1988 року народження, що мешкає за адресою: м. Кривий Ріг, військове містечко-33, буд. 20, кв. 9. Це сталося в період часу між 21 годиною 00 хвилин та 21 годиною 30 хвилин, не дивлячись на сутінки мотоцикліст рухався без включених світлових приладів, та й взагалі жителі військового містечка подейкують, що ті й до цього були несправні. А ще є люди, що вказують на те, що в той вечір він ще й хильнув спиртних напоїв добряче. Мало того, що Бабенко А. порушив правила дорожнього руху, так він ще й за кермом знаходився не маючи водійських прав. Внаслідок цієї ДТП Маленко Павлові, 1994 р.н., відповідно до висновку судово-медичної експертизи (що було проведено лише за ініціативою батьків дитині), спричинено тяжкі тілесні ушкодження, а саме - закриту черепно-мозкову травму у вигляді перелому теменою та скриньової кісток зправа, ссадни голови, отогемолікворею, постравматичну сенсоневральну глухоту зправа, рани правого стегна, лівого голеня, ссадна тулуба, правого ліктьового суглоба, правого колінного суглоба!
Діти, що були разом з Павлом розповідають, що мотоцикліста вони помітили не більше як за два метри від Павла та навіть не встигли попередити його про небезпеку, як лічені долі секунд дитину фактично знесло мотоциклом, а велосипед просто відлетів на узбіччя та сильно вдарив одного з підлітків. Інший хлопець розповідає, що в той час, коли сталася дорожньо-транспортна пригода він разом з Бабенко А.О. на мотоциклах ганяли наперегонки, але він їхав попереду, а потім зупинившись, від своїх однокласників, що зателефонували йому на мобільний дізнався що Артур збив дитину.
Після зіткнення самого мотоцикліста протягло десь біля 15 метрів, від місця травмування дитини, та він впав на узбіччя і сам отримав декілька переломів, що свідчить про те, що він рухався на великій швидкості.
Люди, що їхали з дачних кооперативів, що знаходяться неподалік, зупинилися при вигляді дитини, що лежала на дорозі в калюжі крові, зателефонували до швидкої допомоги, але у зв"язку з тим, що дитина була в важком стані і мешкати не можна було, добропорядний водій, випадковий свідок, зрозумівши це відвіз дитину до лікарні. Але робітники міліції так і не приїздили, хоча потім була й швидка, що надавала медичну допомогу Бабенко А.О.
Павло ледве вижив, але залишився інвалідом і за сьогоднішнім прогнозом лікарів на все життя, принаймі в України не лікують наслідки таких травм. У свої нинішні чотирнадцять хлопець має не лише неврологічні проблеми після таких травм, але й втратив більшу частину слуху – в нього нейросенсорна глухота та інші жахливі медичні діагнози. Він визнаний дитиною-інвалідом, а злочинець, що його скалічів досі не покараний законом, хоча можливо буде покараний Богом. А Бабенко Артур при цьому ще й глузував з дитини, мовляв мов «що мало, ще добавити?». Військовим містечком поширилися чутки, що батько винуватця ДТП – Артура ніби-то приватний підприємець та батько його співмешканки, що теж приватний підприємець, виклали не малу суму грошей за «закриття та схоронення цієї справи». Звісна річ, доказів про отримання хабаря не має, то й не має кого притягувати до відповідальності за посадовий злочин та ставити це в вину, зараз це лише чутки, але ж відомо – нема диму без вогню, та ще й дії правоохоронних органів лише тільки підтверджують ці чутки, а ще навіть в райвідділі деякі працівники міліції, натякали на чиюсь зацікавленість у тому, щоб винуватець так і залишився безкаранним.
В діях винуватця ДТП, водія мотоцикла Бабенко А.О. вочевидь міститься склад злочину, передбаченого ст. 286 ч. 2 Кримінального кодексу України. Але ж чому він не покараний за всією суворістю закону?
За фактом ДТП 24.05.2007 року Довгинцівським РВ КМУ УМВС України в Дніпропетровській області постановою від 04.06.2008 року було безпідставно відмовлено в порушенні кримінальної справи, оскільки дослідча перевірка проведена поверхово та з значними порушеннями, обставини ДТП, що мають істотне значення для прийняття рішення в порядку ст. 97 КПК України, не було з”ясовано. Як не було навіть оглянуто та документально відображено у протоколі місця події, який взагалі ніхто не складав та не здійснював такий огляд, обставини ДТП.
У травні 2008 року мати Павла – Олена Анатоліївна, поставивши трішки на ноги скалічену дитину, зі скаргою на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за цим фактом звернулася до прокуратури Довгинцівського району м. Кривого Рогу та до Довгинцівського районного суду м. Кривого Рогу. Повідомленням за вих. № 1780 вих 08 від 16.05.2008 року прокуратурою Довгинцівського району м. Кривого Рогу її було повідомлено, що прокуратурою Довгинцівського району м. Кривого Рогу внаслідок розгляду її скарги постанова про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом ДТП 24.05.2007 року скасова як незаконна та матеріали спрямовані начальнику Довгинцівського РВ КМУ УМВС України в Дніпропетровської області для проведення додаткової перевірки, у зв”язку з чим Довгинцівським районним судом розгляд скарги вже не проводився.
Про результати додаткової перевірки письмово Олену Анатоліївну не повідомили належним чином, лише усно відповіли, що знову - відмовлено.
Лише після десятків скарг до прокуратури Дніпропетровської області, Генеральної прокуратури, Секретаріату Президента України (зокрема після надіслання скарги до якого і справу було зрушено з місця, до цього вони просто ігнорувалися органами прокуратури) та до інших інстанцій матеріали знову було направлено на додаткову перевірку.
Лише 10.12.2008 року Довгинцівським РВ КМУ УМВС України в Дніпропетровській області було порушено кримінальну справу № 57081842 за ст. 286 ч. 2 Кримінального Кодексу України, але за фактом події ДТП та спричинення тілесних ушкоджень внаслідок неї, хоча в постанові про порушення кримінальної справи прямо вказано: «мотоцикліст Бабенко А.О. вчинив наїзд на велосипедиста Маленко П.О.»????, а отже особу встановлено, то чому ж за фактом? От і постає питання про те, чому ж справу порушено за фактом, а відповіді лише дві: або щоб зручно було «схоронити», або щоб не поспішати з розслідуванням, бо ж строки не жмуть.
З приводу всього викладеного було стільки направлено скарг, в яких зокрема вказувалося на такі шалені факти порушення вимог законності працівниками Довгинцівського РВ КМУ УМВС України в Дніпропетровській області та повністю відсутній з боку прокуратури Довгинцівського району будь-який процесуальний контроль щодо дотримання законності міліцією.
Так, у скаргах на незаконні дії посадових осіб Довгинцівського РВ та прокуратури Довгинцівського району вказувалося на те, що:
- повідомленням за вих. № 1780 вих 08 від 16.05.2008 року прокуратурою Довгинцівського району м. Кривого Рогу Маленко О.А. було повідомлено, що прокуратурою Довгинцівського району м. Кривого Рогу внаслідок розгляду її скарги постанова про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом ДТП 24.05.2007 року від 04.06.2007 року скасова як незаконна та матеріали спрямовані начальнику Довгинцівського РВ КМУ УМВС України в Дніпропетровської області для проведення додаткової перевірки, натомість - у відмовному матеріалу міститься постанова про скасування постанови про відмову в порушенні кримінальної справи та направлення матеріалів на додаткову перевірку датована 23.06.2008 року !
- перший та єдиний огляд місця події ніби-то було проведено 18.08.2008 року!
Протокол огляду місця події як він йменується та залучений до матеріалу містить у собі відображення слідчої дії – слідчого експеримента (відтворення обстановки та обставин події), проведений лише за участю Бабенко А.О, не повноважною особою та з порушенням процесуального законодавства, оскільки ця слідча дія може бути проведена лише в рамках розслідування кримінальної справи. При цьому у якості понятих залучено зацікавлених осіб – гр. Уколов В., що є батьком співмешканки Бабенка А.О., та інших осіб в об”єктивності котрих є підстави для сумніву. А суттєві факти, що потребують з”ясування для встановлення всіх обставин ДТП так і не з"ясовувалися. Цей протокол за своєю суттю є засіб виправдовування винної особи працівниками міліції.
- в постанові про відмову в порушенні кримінальної справи від 04.06.2007 року зазначається, що 25.05.2007 року при звірці з лікарнями міста було встановлено подію ДТП! Але огляд місця події під час дослідчої перевірки не провадився! Звідси випливає, що з 25.05.2007 року до 18.08.2008 року у працівників міліції так і не знайшлося часу для сумлінного виконання своїх посадових обов”язків. Огляд місця події на той час (хоч і первісна обстановка не була збережена) все ж таки вони мали змогу провести, хоча б за участю очевидців, окрім того станом на 25.05.2008 року на дорозі ще малися сліди від дитячої крові.
- акти технічного стану транспортних засобів складено лише 18.08.2008 року!
- залучено до матеріалів висновок експерта автотехніка про те, що Бабенко А.О. не міг уникнути зіткнення, та цей висновок зроблено на підставі того самого протоколу огляду місця події? від 18.08.2008 року! Ні стан транспортних засобів, ні ушкодження на них, ні те, що мотоцикліст рухався без світла в умовах сутінків (цю обставину навіть не відображували у матеріалах, хоча про неї заявляли свідки, лише у листопаді 2008 року вони були опитані з цього приводу), ні взаємне розташування учасників ДТП до зіткнення, під час та після зіткнення не враховується, не ставиться питання про швидкість руху мотоцикліста, не кажучі, вже про тілесні ушкодження потерпілого та про те, що у такому разі потрібно робити комплексне дослідження і враховувати медичні дані.
- друзі Павла, що були безпосередніми очевидцями ДТП першопочатково були опитані формально, а по – простому їх ніхто по-справжньому не опитував, важливі факти не з”ясовував!
- всі свідки по справі, що встановлені на сьогодення, встановлені потерпілою стороною самостійно, працівники міліції не вирішили важливим провести ретельну дослідчу перевірку, як того вимагає закон.
- дійсний власник транспортного засобу, яким було скоєно ДТП, не встановлений і не встановлювався та не вирішувалося питання про його притягнення до відповідальності за передачу транспортного засобу особі, що не має права керувати такими засобами, котрою і є Бабенко А.О.!
- та ще цікавіше те, що проведення перевірки постійно доручалося дільничому інспектору міліції Довгинцівського РВ, добре що хоч не розслідування, хоча до речі справу так ніхто і не розслідував, за два місяці по ній не виконано жодної слідчої дії, ніби він справжній та єдиний у всьому райвідділі фахівець в галузі розслідування ДТП. Звісна річ, начальнику РВ як керівнику органа дізнання більш відомі професійні якості працівників, та факти свідчать про помилку на помилці під час проведення всіх цих перевірок. А може так і вигідно для керівника міліції, буде кого „крайнього” знайти про всяк випадок, хто й понесе весь тягар відповідальності за своє незнання та посадову халатність інших.
- прокуратура Довгинцівського району міста Кривого Рогу Дніпропетровської області двічі перевіряє законність прийнятого рішення за фактом ДТП 24.05.2007 року та кожен раз прозоро ставиться до порушень вимог законності та кримінально-процесуального законодавства, ще й до матеріалів залучають постанову що не відповідає даним офіційного повідомлення на адресу Маленко О.А.! Окрім того, враховуючи всі докладені „зусилля” щодо укриття злочину, вчиненого Бабенко А.О., незаконність та необ”єктивність дій працівників міліції під час проведення перевірок (час спливає і чим більше часу спливає все важче встановлювати суттєві обставини, що мають значення), прокуратура району ж не поспішає вжити заходів процесуального контролю.

Цікавим є навіть те, що перед порушенням кримінальної справи Бабенко А.О. звернувся до Довгинцівського райвідділу міліції з заявою про те, що ніби-то Олена Анатоліївна, мати скаліченої ним дитини, впродовж 2008 року вимагає в нього гроші за не притягнення його до кримінальної відповідальності, з цього приводу Маленко О.А. була опитана. Оскільки Маленко О.А. не підтримує з Бабенко А.О. жодних стосунків, останній раз бачила його у 2007 році, а також що відповідно до постанови Пленуму ВСУ матеріальні збитки та моральна шкода завдані ДТП за участю потерпілого – малолітньої особи відшкодовується незалежно від вини потерпілого, у зв”язку з чим не має сенсу оскаржувати рішення про відмову в порушенні кримінальної справи якби на меті було отримання грошей чи відшкодування, а не притягнення винного до відповідальності, то тоді виникає питання звідки Бабенко А.О. був обізнаний про те, що за фактом вчинення ним ДТП знову проводилася перевірка, бо жодних матеріалів про те, що його знову опитували за цим фактом матеріали перевірки не містили? Чи може його хтось добросовісно інформує та консультує?

З приводу вказаного була подана скарга до Прокуратури Дніпропетровської області з проханням притягнути до відповідальності посадових осіб прокуратури Довгинцівського району міста Кривого Рога за неналежний процесуальний контроль та відсутність прокурорського нагляду за дотриманням вимог законності працівниками Довгинцівського РВ КМУ УМВС України в Дніпропетровській області, а також за не вжиття засобів прокурорського реагування, що сприяє подальшому порушенню і завданню істотної шкоди охоронюваним законом правам та інтересам Маленко А.О. та її неповнолітнього сина Маленко П.О., а щодо посадових осіб Довгинцівського РВ КМУ УМВС України в Дніпропетровській області – клопоталося про притягнення їх до кримінальної відповідальності за ст. 367 Кримінального Кодексу України – посадова недбалість.
А втім… прокуратура області відповіла…що порушення законодавства та посадової недбалості з боку посадових осіб Довгинцівського РВ Криворізького МУ УМВС України в Дніпропетровській області та прокуратури Довгинцівськго району міста Кривого Рогу «не знайшли підтвердження, так як саме слідчим відділом вказаного райвідділу порушено кримінальну справу за фактом ДТП, в результаті якої неповнолітньому Маленко П.О. спричинено тілесні ушкодження», а також зазначили, що підстав для притягнення посадових осіб прокуратури Довгинцівського району м. Кривого Рогу не має, так як останньою було скасовано постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, а матеріали направлено на додаткову перевірку, за результатами котрої й було порушено кримінальну справу.
Звідси випливає, що прокуратура області вважає, що порушення кримінальної справи після півторарічного строку, після численних скарг та встановлення свідків і суттєвих обставин справи лише потерпілою стороною, а не особами на котрих законодавством покладено цей обов"язок, є індульгенцією за порушення законодавства посадовими особами Довгинцівського РВ Криворізького МУ УМВС України в Дніпропетровській області та прокуратури Довгинцівського району міста Кривого Рогу.
Дане рішення прокуратури Дніпропетровської області оскаржено до Генеральної прокуратури України, а там побачимо чи є там ще правда та справедливість, а ще законність та прокурорський нагляд.
А справі вже й скоро два місяці, а жодної слідчої дії, навіть не визнано потерпілу особу потерпілою. У райвідділ відповідь – справа в прокуратурі, в прокуратурі – активізуємо роботу райвідділу, але щось вони й самі між собою ніяк не активізуються…

03-02-2009 16:54 Житомирщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1233672844.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua