першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Музей Івана Гончара запрошує...

09-02-2009 14:02 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1234180979.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Український центр народної культури
Музей Івана Гончара
"

ЗАПРОШУЄМО

на відкриття виставки сучасної ікони
з приватної збірки родини Павелків (м.Миколаїв)

"МАЙБУТНЄ В СУЧАСНОМУ"

13 лютого 2009 року о 17 годині

Уперше в Києві буде представлено виставку сучасної ікони з приватної збірки родини відомого миколаївського іконописця і священика о.Сергія Павелка "Майбутнє в сучасному".

    На виставці представлено 58 сучасних ікон із колекції родини Павелків. За словами о.Сергія, ікони, які потрапляють до збірки, мають бути не тільки майстерно виконаними, а насамперед молитовними. Роботи вирішені в різних техніках; тут є, зокрема, авторські інтерпретації прийомів різних українських іконописних шкіл та сучасна творча ікона. На виставці представлені роботи з різних регіонів України і світу – майстрів декор-ательє "Аз", молодих іконописців з Києва, Львова, Рівного й Волині, іконописця американського походження з Австрії Джона Ревеса. Частину експозиції складають ікони миколаївської іконописної майстерні "Небо на землі", яку очолює о. Сергій. Відвідувачі виставки побачать ікону, написану на камені, ювелірну ікону – віртуозне поєднання ювелірних технік гравірування, травлення, тонування на білому металі, з високохудожнім зразком нової, оригінально поданої іконографії. На думку о. Сергія, всі ці твори претендують на звання сучасної національної ікони.

    Протягом перших трьох днів виставки одна з майстринь іконописної майстерні "Небо на землі" покаже відвідувачам написання ікони за старовинною технологією (яєчна темпера). Таким чином люди долучатимуться до таїнства творення святого образу.

    Отець Сергій вважає, що сьогодні слід навчати людей істинного значення ікони: "Ікона – назавжди, але не для всіх, тому треба зрозуміти її та відчути серцем. Ікона – вікно в Горній світ, це реальна присутність Живого Бога поруч з нами. Ми прагнемо поновити, підтримати і продовжити традиції вшанування ікони, насамперед в родині".

    Справжньою перлиною своєї збірки колекціонер вважає ікону святого Миколая з Житієм. Це зразок сучасної творчої української ікони: багате декоративне оформлення в усіх деталях – одязі зображуваних, тлі, полях – виглядає навіть дещо нескромно завдяки декоруванню камінням. За словами колекціонера, такий підхід вповні характеризує український менталітет.

    Особливе місце в колекції посідають ікони, що належать самим членам родини Павелків: сімейна ікона "Замилування" з пристоячими святими-покровителями і так звані мірні ікони - ікони святих, імена яких носять діти. Цікаво, що зображувані святі за традицією мають зріст, з яким власник ікони з’явився на світ...

Марія Павелко говорить: "Як мама вважаю, що діти змалечку мають вчитися бачити все прекрасне. Ікона – частинка раю. За словами святих отців ікона – "небо на землі", родина ж – Мала Церква, тому ікона її об’єднує у вірі, у творчості. Вона несе любов".

Виставка діятиме з 13 лютого до 14 березня 2009 року
щодня, крім понеділка та останнього вівторка місяця,
з 10.00 до 17.30.

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Адреса Музею: Київ, вул. Івана Мазепи, 29.
Їхати: ст.м."Арсенальна", авт.№24, трол.№38 до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою.
Телефони для довідок: (044) 229-00-87, 288-54-19, 280-52-10.


09-02-2009 14:02 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1234180979.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua