першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Несподіване перейменування

16-02-2009 23:55 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1234821326.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Чимало полтавчан вранці 16 лютого побачили досить дивну картину: замість звичної для всіх вулиці Героїв Сталінграда та однойменної транспортної зупинки в Полтаві з’явилися вулиця та зупинка, названа на честь видатного діяча чеченського Руху Опору, першого Президента Чеченської республіки Ічкерія генерала Джохара Дудаєва. Очевидно, таким чином прихильники визвольної антимосковської боротьби кавказьких народів вирішили відмітити день народження Дудаєва (15 лютого). Слід зазначити, перейменуванням зайнялися досить совісно – дехто з перехожих навіть подумали, що так і треба..

Нагадаємо, що це не перший випадок вшанування в нашому місті пам’яті чеченського генерала. Восени 2007 року члени Всеукраїнської організації «ТРИЗУБ» імені С.Бандери та Міжнародного антиімперського фронту (МАіФ) встановили йому меморіальну дошку на будинку за адресою вул. Нікітченка, 4, де він певний час проживав. Слід зазначити, що багато полтавчан, які безпосередньо знали Д.М.Дудаєва, досить добре сприйняли встановлення меморіальної дошки. Однак ця акція підняла паніку і обурення в Росії, тому ну аж занадто лояльний до Москви мер Матковський наказав комунальникам вночі викрасти дошку, що вони й зробили.

А нещодавно членами «ТРИЗУБа» та МАіФа були розповсюджені листівки, які нагадували полтавчанам про Джохара і наголошували на важливості спільного протистояння московському імперіалізму.

Що ж, в Полтаві, як і в багатьох містах Прибалтики та України, де-факто вже є вулиця Джохара Дудаєва, тепер патріотичним організаціям залишається вимагати від влади закріпити перейменування де-юре, а владі потрібно визначитись, чи вона - дійсно українська влада чи лише купка російських маріонеток.

Святослав ЗАДОРОЖНИЙ
http://www.banderivets.org.ua/index.php?page=pages/zmistd0/200902/article04

16-02-2009 23:55 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1234821326.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua