першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Банки ігнорують валютний аукціон НБУ для населення?

27-02-2009 11:38 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1235727490.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Сьогодні вранці у Міжнародному іпотечному банку повідомили, що він не братиме участі у валютному аукціоні, що його проводить НБУ для населення. На питання чому - операціоністка відповіла, що за вимогою НБУ мінімальна сума виплат (а отже, і заявки від банку) має становити 1 млн. доларів США. Оскільки стільки заявок від клієнтів банку не назбиралося, банк участі в аукціоні не братиме. Кількість заявок, за її словами, банк визначив за кількістю телефонних дзвінків клієнтів з проханням включити їх до числа учасників аукціону.

У цієї ситуації є кілька можливих пояснень. Перше – банальне. Банк проігнорував можливість вирішити проблеми своїх клієнтів, оскільки не має з цього жодної користі. Можливо, у цьому випадку сума в 1 млн. доларів взагалі не має значення. Банк вирішив не брати участі в аукціоні. Кількість дзвінків – умовне пояснення, що його не можна ані підтвердити, ані спростувати. Адже процедура стосунків клієнта з банком ніким не врегульована. І навіть у випадку письмового звернення (зауважимо, що про аукціон НБУ оголосив на передодні!) відповідь можна чекати і 10 днів, і місяць.

Друге можливе пояснення: операціоністка не володіє інформацією і відповіла виходячи з власної логіки. Насправді ж заявки у МІБі підраховувалися за обсягом виплат за кредитами, що мали б надійти до банку від клієнтів протягом 27 лютого – 4 березня (кінцева дата відома лише за інформацією finance.ua: http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2009/02/26/153044). І сума виплат не досягла 1 мільйона за ці 5 днів. У такому разі Нацбанк цією вимогою свідомо відсік значну частину українців від участі у валютному аукціоні, не пояснивши підстави такого рішення. Ба більше того! У клієнтів українських банків немає жодної можливості перевірити, чи мав можливість їхній банк взяти участь в аукціоні (тобто мав зобов’язань клієнтів на визначену суму). Інформації у відкритому доступі немає. Нацбанк її навряд чи оприлюднить.

Отже, надії українців на допомогу від влади вкотре виявилися марними. У ситуації абсолютної інформаційної закритості усіх установ і незацікавленості банків у вирішенні проблем своїх клієнтів будь-яка нібито правильна ініціатива зводиться нанівець її виконавцями.
Міжнародний іпотечний банк відмовляє клієнтам в участі у валютному аукціоні, що його проводить НБУ для населення сьгодні, 27 лютого.

27-02-2009 11:38 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1235727490.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua