першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Церкви Вірменії занепокоєні змінами закону про свободу совісті

28-02-2009 13:51 Європа // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1235821894.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

ЄРЄВАН, Вірменія – У лютому 2009 року на засіданні Народних Зборів Республіки Вірменія у першому читанні обговорювались проекти законів “Про зміни та доповнення до Закону про свободу совісті та релігійні організації”, а також “Про зміни в Кримінальному кодексі Республіки Вірменії”, які релігійними організаціями, спеціалістами у цій сфері та правозахисниками розцінюються як удар по правам людини та свободі совісті, - повідомляє прес-секретар пастора Артура Сімоняна.

З боку Спільноти Церков та Організацій Вірменської Євангельської Сім`ї та в особі священнослужителів Рене Левоняна, Левона Партагчяна, Рубіка Пахлеваняна, Рубіка Туманяна, Рафаела Грігоряна, Артура Сімоняна та Самвела Навояна в середені лютого 2009 року у Народних Зборах зустрічалися зі співавтором законопроекту Арменом Ашотяном та групою депутатів з приводу схвильованості щодо запропонованих змін до закону.

Євангельські пастори передали Комісії Народних Зборів з питань науки, освіти та культури, яка опрацьовує дані законопроекти, напрацьований ними пакет документів, який складається з аналізу вище зазначених законопроектів, а також зауважень та пропозицій відносно закону „Про свободу совісті та релігійні організації”, наполягаючи, щоб широко обговорювались не тільки спірні положення законопроектів, але й антиконституційні пункти діючого закону. Голова комісії та автор згаданого законопроекту Армен Ашотян пообіцяв вивчити запропонований пакет документів Спільноти Церков та Організацій Вірменської Євангельської Сім`ї до голосування законопроектів у першому читанні.

Також нещодавно стало відомо, що призначене на 23 лютого голосування по законопроектах відтерміновано до наступних чьотирьохденних засідань, які відбудуться через три тижні.

18 лютого під час зустрічі з Президентом Республіки Вірменія Сержeм Саркисяном представники Євангельської Церкви Вірменії від імені Спільноти Церков та Організацій Вірменської Євангельської Сім`ї висловили занепокоєність з приводу даних законопроектів, відмітивши, що останні містять спірні та протиправні положення, які серйозним чином обмежують свободу совісті у Вірменії. Було запропоновано ініціювати широкі суспільні обговорення за участі релігійних організацій, спеціалістів у цій області, депутатів та інших зацікавлених сторін для врегулювання спірних моментів у вище зазначених законопроектах та діючому законі до їх голосування у першому читанні.Джерело: Інститут релігійної свободи
www.irs.in.ua

2009.02.26_NZ_Virmenia.jpg

28-02-2009 13:51 Європа // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1235821894.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua