першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Для Медведька: злочинці-міліціонери "замітають" сліди

03-03-2009 14:23 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1236082988.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Вже місяць в Полтаві розшукують кримінальну справу по обвинуваченню міліціонера Котелевського РВ ГУМВС України в Полтавській області в скоєнні особливо тяжкого злочину.
Міліціонера випустили з тюрми, вручили зброю після чого зникла й сама кримінальна справа №04600007.
Кілька років тому на сільській дискотеці в Котелевському районі міліціонер напідпитку з табельної автоматичної зброї підстрелив трьох громадян. Найбільше постраждала Лариса Ж., яка стояла поблизу магазину. Завідуюча місцевого магазину отримала тяжкі тілесні ушкодження: пострілом їй пошкоджено ногу, тривалий час перебувала на лікування, після чого їй надано групу інвалідності. За ст. 365 ч.2 КК України за такі дії міліціонер К. повинен був „отримати” від 7 до 10 років позбавлення волі. Більше чотирьох років керівництво обласної міліції намагалось приховати цей злочин. За цей час К. отримав підвищення по службі, йому присвоєно чергове звання – старший лейтенант. Він постійно погрожував потерпілій фізичною розправою, якщо вона не припинить скаржитись. Саме тому ще в 2004 році Лариса К. звернулася за допомогою в громадський центр „Солідарність проти корупції” при Полтавській профспілці „Солідарність” і тому повністю вийти сухим з води міліціонеру не вдалось. Ленінським районним судом міста Полтави (суддя Жилка О.М.) на початку жовтня минулого року зухвалого правоохоронця було взято під варту та засуджено до чотирьох років позбавлення волі за вищевказаною статтею, а на користь Лариси Ж. стягнуто двадцять тисяч відшкодування за моральну шкоду.
І потерпіла, і засуджений звернулися до апеляційного суду з апеляціями на вирок. Потерпіла просила стягнути відшкодування за заподіяну моральну шкоду з ГУ МВС України в Полтавській області, оскільки не мама вручила молодому правоохоронцю зброю, а міліція. Тому й матеріально повинна відповідати саме міліція, а не засуджений, в якого, як кажуть, за душею нічого немає. Засуджений в своїй апеляції висунув ще одну, вже четверту версію того, що відбулося, а саме: автомат вистрілив випадково, коли він поправляв одяг, і наніс тілесні ушкодження, в тому числі і тяжкі, трьом особам випадково, по необережності.
В залі апеляційного суду 25 грудня минулого року на потерпілу чинився шалений тиск та лунали погрози, батьки міліціонера обзивали 38-річну порядну жінку повією, погрожували фізичною розправою. Вже там вона зрозуміла, що справедливого судового рішення не буде і їй з сім’єю доведеться виїхати з Котелевського району. Так і сталося, бо ухвалою судової колегії у кримінальних справах апеляційного суду засудженого звільнено з під варти, а справу направлено до районної прокуратури для проведення додаткового розслідування.
Міліціонеру після того, як він відбув у в’язниці два з половиною місяці знову вручено бойову зброю. Підозрюваний у скоєнні тяжкого злочину продовжує „охороняти” конституційні права громадян Котелевського району. Профспілка „Солідарність” з цих підстав звернулась до громадян України та діаспори з проханням тимчасово утриматись від поїздок до Котелевського району Полтавської області.
Але найцікавіше почалося згодом. Шостого лютого цього року Ленінський районний суд міста Полтави направив з 22-го відділення поштою до Котелевської прокуратури саму кримінальну справу №04600007 (вих.№971 від 06.02.09). Посилку з пошти забрала експедиція Головпоштамту і вона ... зникла. Більше місяця чекають котелевські прокурори на кримінальну справу, а потерпіла - на справедливість. До пошуків підключилась прокуратура області, але справа, тепер вже про викрадення кримінальної справи, не просунулась й на сантиметр. Такі події насторожують і ще раз підтверджують, що в силових структурах працює багато злочинців, які для досягнення своїх цілей здатні на будь-які злочини, навіть і з застосуванням зброї, та викраденням кримінальних справ.

03-03-2009 14:23 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1236082988.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua