першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Корупція об"єднує злочинців та міліціонерів

11-03-2009 09:41 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1236753694.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

-Обіцяли-цяцяли міліцейські генерали матері покарати вбивць її сина, але слова їх виїденого яйця не варті, – стверджує 67-річна мешканка села Судіївка Полтавського району Сердюк Н.Й. – За сім років переконалась: не народу міліція служить. Корупція міцно пов’язала злочинний світ та правоохоронні органи.
12 березня 2002 року було вбито її сина, Кривоноса Едуарда Валентиновича, і хоч міліція прибула на місце злочину відразу ж, але кримінальну справу було порушено аж через 28 днів, 11 квітня того ж року. Чому?
-Вбивці відкупились,- переконана до цього часу Ніна Йосипівна. Новосанжарські правоохоронці за майже сім років відповіді на це питання ще не придумали – відмовчуються.
Вже згодом почергово затримувались дві групи невинуватих громадян, які писали явки з повинною, звичайно, після проведення відповідних „слідчих дій”. але згодом слідство заходило знов і знов в тупик.
Село Лелюхівка Новосанжарського району, де раніше мешкала Сердюк Н.Й. з двома синами, невелике, тож шила тут, як кажуть, в мішку не втаїш. Вбивць поіменно знало все село, та й вони не дуже ховалися, бо під п’яну руку й іншим погрожували „одягнути дерев’яний макінтош”. Лише міліція нічого не знала – чи то гроші великі сплачені, чи то інші на те були причини. Саме тому мати загиблого змушена залишити рідне село, не стало більше сил терпіти моральне знущання правоохоронців.
Десятки разів згорьована мати особисто зверталась до начальників обласної міліції генералів Вершняка М.І. та Цимбалюка М.М. з заявами про притягнення до кримінальної відповідальності вбивць сина. До цього часу кримінальна справа закривалась, призупинялась десятки разів, для зручності у звітах злочин було перекваліфіковано із ст.115 (умисне вбивство) на ст.121 ч.2 (умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України.
І ось, нарешті, 26 січня 2009 року, майже через сім років після вбивства Кривоноса Е.В., в.о. слідчого Новосанжарського РВ ГУМВС України в Полтавській області майор міліції Павлюченко О.О. виніс постанову про направлення кримінальної справи до суду для закриття в зв’язку зі смертю. Постанова завізована прокурором району Каралаш В.М. Так, дійсно, з трьох вбивць двоє померло, але ж третій – на волі! Чому кримінальну справу закривають, кому це вигідно? Питань багато.
Кримінальна справа №0267002 до винесення останньої постанови безрезультатно розслідувалась відділом з особливо важливих справ слідчого управління ГУМВС України в Полтавській області. Якщо вже „важняки” не розслідували цю аж занадто просту кримінальну справу, то що говорити про більш складні. Чи не є „дутою” вся інформація центру зв’язків з громадськістю про міліцейські подвиги?
Генерал Цимбалюк М.М. обіцяв тиждень тому, що постанова від 29.01.2009 року буде скасована і кримінальна справа з обвинувальним висновком буде направлена до суду, але це була лише чергова „цяцянка”. Через кілька днів суд, очевидно, закриє чергову нерозкриту кримінальну справу.
В даному випадку порушено право громадянина на справедливий суд, гарантоване ст.6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод і тому Сердюк Н.Й. змушена звернутися за захистом до Європейського Суду з Прав Людини. В Страсбурзі відкрито провадження по справі № 67876/08(Сердюк проти України). Необхідну допомогу вона отримала в громадському центрі „Солідарність проти корупції” Полтавської профспілки „Солідарність”, який працює за адресою: місто Полтава, вул. Леніна, 13, к.411, тел/факс- 50-81-42.
Валентин Волошин, член Громадської ради при ГУМВС України в Полтавській області.

11-03-2009 09:41 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1236753694.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua