першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Космічних масштабів ганебний обман

12-03-2009 21:04 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1236881074.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Народний депутат України Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ надіслав запит до державної податкової адміністрації з вимогою розібратись, як сімейний клан Черновецьких уникнув сплати податків при продажі банку “Правекс”.

– Нещодавно кияни дізналися, що їхній мер – дуже багата людина – не збирається особисто слідувати задекларованому ним принципу “багаті платять за бідних”, – розповідає Андрій Михайлович. – Зі статті “"Кіпріот" Леонідас Черновецький та його офшорна тінь” інтернет-видання “Українська правда” стало відомо, що сім’я мера продала банк “Правекс” італійській фінансовій групі "Інтеса Санпаоло" за 750 мільйонів доларів.
Історія цієї угоди, з’ясована і оприлюднена зусиллями чесних журналістів, є дуже характерною. Після того, як Черновецький став мером Києва, власником "Правексу" формально почав значитися його син Степан. Від його імені й продано банк італійцям через офшорну компанію на Кіпрі. При цьому була застосована схема так званої мінімізації оподаткування: продавець недодав податків до державного бюджету – тобто, фактично, вкрав – сотні мільйонів гривень, які дуже потрібні зараз соціально незахищеним верствам населення.
Таким чином “улюблені” бабусі Черновецького й інші люди, які потребують турботи від держави, за милістю колишнього власника банку “Правекс”, недоотримали кошти. Вони також побачили, чого варті на ділі публічні виступи мера про «соціальну справедливість» та інші ексцентричні пісеньки. Банк “Правекс” – потужна фінансова установа, і кияни мали право розраховувати на те, що після її продажу прибуток буде справедливо оподатковано. Ці податки столиці дуже потрібні для стабілізації соціальної сфери, зруйнованої казнокрадством і недбалістю чиновників.
Витративши шалені гроші на свою виборчу кампанію у минулому році, Черновецький тепер не має чим вчасно платити бюджетникам. Вчителі, лікарі, працівники комунальних підприємств, того ж Київського метрополітену, доведені до відчаю й на грані виживання змушені страйкувати. Подати у відставку у нього немає совісті, тому він годує киян побрехеньками про якісь підступи уряду. Космічних масштабів ганебний обман! Уряд профінансував соціальну сферу в повному обсязі, але сліди грошей губляться у високих кабінетах на Хрещатику, 36.
Обіцяючи забезпечити пенсіонерам щасливе життя і збільшити столичний бюджет до розмірів загальнонаціонального, він насправді збирається виселити пенсіонерів у дома престарілих і отримувати надприбутки від експлуатації та продажу їхніх квартир, а внесений до Київської міської ради бюджет є вдвічі меншим, ніж минулого року.
З таким бюджетом Черновецький явно прибідняється, бо переконався, що з бюджету красти важче, ніж з комунальних підприємств. За витратами з бюджету ведеться більш сувора звітність, ніж, скажімо, за оплатою за паркування та евакуювання автомобілів, за встановлення малих архітектурних форм тощо. Нова ідеологія Черновецького – кияни платитимуть за кожну дрібницю, побори будуть всюди в місті: за проїзд дорогами, за встановлення антен супутникового зв’язку, за похорони і за народження дітей… Але здерті таким чином кошти потраплять не до міського бюджету, а до повністю підконтрольних меру структур.
У той же час Черновецький хоче перекласти на самих киян всі витрати за освіту і медицину, які за Конституцією мають бути безкоштовними. Навіть гуртки для дозвілля хоче зробити платними.
Але Черновецький не має ні юридичного, ні морального права казати киянам «платіть більше», коли сам ухиляється від сплати податків. Конституція та інші законодавчі акти забороняють впроваджувати платну медицину, безконтрольне підвищення тарифів, запровадження «оригінальних» місцевих податків за принципом «я так хочу».
Кожен киянин має розуміти, що зараз дуже багато залежить від нашої громадянської свідомості й готовності захищати свої права. Необхідно про всі злочини міської влади повідомляти у правоохоронні органи: в міліцію, в прокуратуру. Не треба платити за п’ятикратними тарифами. Вони офіційно відмінені судом і рішенням Київської міської ради –опозиційні депутати (61 голос) відсторонили Олеся Довгого і відмінили побори, ініційовані Черновецьким.
Із заяви народного депутата Олександра Омельченка, голови парламентського комітету з питань місцевого самоврядування, ми знаємо, що дехто з керівництва правоохоронних органів отримує конверти, а то й чемодани грошей за «кришування» Черновецького. Проте має ж там бути хоч один чесний слідчий, який відкриє кримінальні справи!
Грабунок киян, казнокрадство, так звану “гречану демократію” – підкуп виборців треба зупинити. До податкової адміністрації я звернувся саме цих міркувань. Відомий гангстер Аль-Капоне купив поліцію в Чикаго, але від податківців це його не врятувало.

12-03-2009 21:04 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1236881074.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua