першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Мін'юст РФ хоче посилити контроль щодо місіонерської діяльності

13-03-2009 19:52 Росія // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1236963170.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти
МОСКВА, Росія – У Міністерстві юстиції Російської Федерації збираються внести поправки до федерального законодавства у сфері регулювання місіонерської діяльності. За словами начальника департаменту у справах некомерційних організацій Міністерства юстиції РФ Сергія Мелушкіна, в законопроекті будуть прописані умови здійснення місіонерської діяльності, а також передбачені параметри адміністративної відповідальності за незаконне місіонерство, - повідомляє Інститут релігійної свободи, м.Київ за посиланням на Інтерфакс-Релігія.

Представник Мін'юсту Росії 12 березня на слуханнях в Держдумі заявив, що "Ми маємо намір внести доповнення у федеральний Закон про свободу совісті, в першу чергу дати визначення самого поняття місіонерської діяльності, так як дотепер в нашому законодавстві таке визначення було відсутнє". При цьому ним було зазначено, що законопроект буде поданий до Уряду не пізніше грудня 2009 року, а до цього буде представлений на громадське обговорення для внесення конструктивних зауважень.

Слід зазначити, що Мін'юст РФ віднедавна наділений новими повноваженнями – правом проводити державну релігієзнавчу експертизу. У цьому контексті Сергій Мелушкін заявив, що незабаром при Міністерстві буде створено відповідну експертну раду, і, на його думку, аналогічні експертні ради необхідні також у всіх регіонах Росії.

У свою чергу представник Генпрокуратури РФ Олексій Жафяров висловив думку, що дана рада могла би також займатися експертизою екстремістської літератури, яка останнім часом викликає багато критики і дискусій з боку деяких релігійних громад, в першу чергу мусульманських. На його думку, експертна рада стане органом, незалежним від органів прокуратури, а крім цього вона буде складатися з авторитетних вчених, що має сприяти забезпеченню високого рівня експертизи, яка необхідна для подачі судових позовів.

Джерело: http://www.irs.in.ua

13-03-2009 19:52 Росія // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1236963170.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua