першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Полтавські правозахисники проти корупції в міліції

16-03-2009 15:37 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1237207052.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Закритість та ігнорування громадської думки – сприяння корупції та скоєнню злочинів в правоохоронній системі.
Відомі правозахисники та громадські діячі Валентин Волошин, Олег Горб, Олександр Дербеньов, Людмила Кучеренко, Юрій Моторний та Олексій Шаманенко звернулися до керівництва обласної міліції з вимогою негайно скликати Громадську раду з питань захисту прав людини, яку намагається „нейтралізувати” генерал-майор міліції Цимбалюк М.М. – начальник ГУМВС України в Полтавській області.
За останніми висновками ООН, найбільш корумпованим органом в Україні є правоохоронна система. Мешканців Полтавщини не треба в цьому переконувати. Те, що за певну суму, сплачену міліціонерам, можна порушити кримінальну справу, за ще більшу закрити – ні для кого не є секретом. Не секрет також, що „впіймавши” десяток-другий бабусь за торгівлю соняшниковим насінням в недозволених місцях, можна підвищити відсоток розкритих злочинів. А от злочини проти власності та ще в особливо великих розмірах, та ще коли підозрювані мають великі статки – так це золота жила для багатьох правоохоронців. Розслідування таких злочинів „довіряють”, як правило лише своїм, перевіреним, слідчим. Скарги громадян на привласнення коштів майна під час обшуків, на катування, ґвалтування перевіряють „свої” прокурори, які дають стандартну відписку – факти не підтвердились, заява зроблена з метою уникнути відповідальності за скоєний злочин. В деяких випадках міліціонери цинічно визнають крадіжки самі. Ось як у випадку з затриманням мешканки Полтави Троян Тетяни Іванівни в місті Одеса, коли в неї вилучили три золотих ланцюжки. Коли жінку передавали до СІЗО, то в протоколі вже було вказано два ланцюжки. На запитання куди подівся третій оперативник УБОЗу відповів: „Ми його не пропили, а харчуватись за щось же треба”. При звільненні з СІЗО Тетяна Іванівна отримала два золотих ланцюжки та валізу з одним-єдиним сухарем. В невідомому напрямку з камери речових доказів обласної міліції зникло дві пари черевиків, дві сукні, штани, мобільний телефон, кілька банок розчинної кави, спиртні напої та ще багато чого на загальну суму близько 10 000 грн. Відбувши сім місяців в СІЗО, жінка в судовому процесі довела свою не винуватість в інкримінованому їй тяжкому злочину, за несплату податків її оштрафовано на 2000 грн. Двічі ходила Троян Т.І. на прийом до генерала Вершняка М.І. з проханням повернути вкрадене міліціонерами ах поки той не примусив „убозівця” купити в магазині та повернути жінці викрадений мобільник. Цей же „убозівець” в присутності трьох громадян викрав мобільний телефон і у голови „Солідарності” Валентина Волошина під час затримання. Любитель чужих мобільників отримав підвищення по службі і далі продовжує „працювати” в Полтавському УБОЗі. Керівництво ним не нахвалиться: „Он под пулі лєзет, а Ви за какой-то мобільнік, за какие-то штани...”. Можна лише здогадуватись, за чим він лізе під кулі. До речі, бандити теж лізуть під кулі...
В минулому році було оновлено склад громадської ради при ГУМВС України в Полтавській області шляхом введення наказом начальника обласної міліції за поданням співголови цього органу В.Г. Кравченка кількох відомих в державі та області правозахисників. Та коли громадська рада запрацювала, коли перші результати роботи були оприлюднені в ЗМІ, то це не сподобалось самому начальникові – генералові Цимбалюку М.М. Очевидно, Михайло Михайлович сподівався мати під руками „кишенькову” та безхребетну раду, яка закриватиме очі на систематичні порушеня прав людини в області, в тому числі і на вбивства та катування громадян, як винних, так і невинуватих, на привласнення їх майна та коштів в органах міліції. В переважній більшості злочини, скоєні міліціонерами, пов’язані з незаконним отриманням коштів від затриманих, а іноді й у потерпілих. Тож не випадково, замість сприяння нормальній роботі Громадській раді з боку Цимбалюка М.М. почалися відверті перепони. Саме з його вини, на нашу думку, вже майже півроку не відбулось жодного засідання замість запланованих п’яти, не підведено підсумків роботи за 2008 рік, не сформовано та не затверджено план роботи на 2009 рік. А вже майже три місяці пройшло після завершення звітного періоду! Сміття з хати не виносити – принцип роботи нового начальника обласної міліції – генерала Цимбалюка М.М. Саме таке відношення до громадської ради - найкращий грунт для корупції, що зростає та міцно здавлює права та свободи громадян в області.
Зате у ЗМІ постійно висвітлюється успішна діяльність правоохоронців по розкриттю злочинів та затриманню злочинців. Зрозуміло, що керівник центру зв’язків з громадськістю ГУМВС України в області підполковник Сулаєв Ю.В. людина підневільна, як кажуть, самокритика йому не притаманна, але ж скромність хоч якусь треба мати. Підстрелили трьох чоловік в Милорадово, юнака - в Мильцях, літню жінку - в Кременчуці, міліціонер катує іншого міліціонера в Кобеляках, „кобеляцька справа” з насильницькою смертю трьох дівчат, і т.п. Розкрили „нар коточку”? Скажіть, хтось серйозно у віці від 20 до 70 років вірить в те, що ці точки не сплачують „дань” міліції та не „кришуються” нею? Та лише за ці злочини підлеглих Цимбалюк М.М. повинен піти у відставку! Очевидно, саме тому йому не до вподоби Громадська рада, створена у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів від 18.05.2005 року і яка, до речі, намагається активно діяти в царині захисту прав людини.

16-03-2009 15:37 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1237207052.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua