першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

«Весільні генерали» бояться ротації?

20-03-2009 17:50 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1237560628.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

«Весільні генерали» бояться ротації?
або
Працювати чи числитися?

На черговому засіданні Громадської ради із забезпечення прав людини
при ГУМВС України у Полтавській області, яка відбулася 19 березня, зокрема, йшлося й про те, що члени ради мають здати персональні звіти про виконану у 2008 році роботу, без яких неможливо підготувати повний і об’єктивний річний звіт про діяльність ради. Крім того, відповідно до наказу міністра внутрішніх справ Юрія Луценка для забезпечення ефективності дорадчого органу періодично відбуватиметься ротація членів Громадської ради. Підставою для виведення члена ГР є його бездіяльність, бо навіщо «весільні генерали» у відомстві, яке очолює справжній генерал-майор?
Для полегшення роботи членів Громадської ради їм були роздані форми звіту, у які, відповідаючи, треба лише поставити цифри (наприклад, скільки разів ви брали участь у засіданнях ГР чи засіданнях робочих груп) або написати (приміром, зазначити, напрямок роботи, за яким закріплені чи якою була тема прочитаної вами лекції з прав людини).
Тим, кому є чим прозвітувати, тихо заповнили бланки й здали. А тим, кому нема чим похвалитися про свою роботу, тобто, перші кандидати на виліт з ГР, підняли лемент прямо на засіданні. Найголосніше вигукував керівник обласного «Антикримінального вибору» Володимир Росса: а де й ким затверджена ця форма звітності?!
Співголова Громадської ради – начальник ГУМВС у Полтавській області Михайло Цимбалюк і сам спохватився, вчитавшись у форму звіту, адже сам постійно наголошує, що обов’язки члена ради полягають не лише в тому, щоб раз у квартал побувати на засіданні. Він почав переконувати присутніх, що при ротації до кожного члена треба підходити індивідуально і враховувати заслуги. Як приклад, він заговорив про керівника Котелевської агрофірми «Маяк» Тетяну Корост. Так, її жодного разу не було на засіданні ГР, вона не працює в жодній з семи робочих груп, не входить до складу мобільної групи, але не так давно саме завдяки її зверненню до Генеральної прокуратури України врятувано від тюрми одного міліціонера.
Краще б генерал не казав, чиїми стараннями ще один негідник у погонах поки що не за гратами!
Полтавський правозахисник, голова профспілки «Солідарність» Валентин Волошин тут же розповів членам Громадської ради про цей випадок, бо саме він надавав правову допомогу жительці села Милорадове Л.Животовській, потерпілій від кулі місцевого дільничного, 23-річного В.Ковпака. Тоді однією автоматною чергою на сільській дискотеці він поранив трьох. Продавець Животовська стояла на ганку магазину, коли в її ногу влучила куля. Тепер жінка - інвалід, ледве ходить. Ленінський районний суд Полтави у жовтні 2008 року засудив міліціянта до 4 років позбавлення волі й стяг моральну шкоду не з ГУМВС, а лише з В.Ковпака (яку потерпіла із зрозумілих причин навряд чи отримає). Член Громадської ради з питань забезпечення прав людини Т.Корост чомусь стала не на захист невинних жертв безпричинної стрілянини, а натомість у столиці поклопоталася про міліціонера. В результаті в апеляційному суді виникла версія про те, що автомат вистрілив...сам, кримінальна справа направлена на додаткове розслідування, а дільничний на підписці про невиїзд і далі працює в Милорадовому.
«Невдалий приклад, пане генерале», - таким було резюме членів Громадської ради.
Власне, члени ГР - правозахисники, адвокати, викладачі-правники так і не змогли зрозуміти, навіщо Михайло Цимбалюк своїм наказом включив до складу Громадської ради і що в ній роблять та ж Тетяна Корост, керівник агрофірми «Агроекологія» Семен Антонець, директор ВАТ «Полтавагазвидобування» Володимир Атаманчук.
Відповідаю: нічого не роблять. Вони прекрасні фахівці кожен у своїй галузі (сільське господарство, видобуток вуглеводнів), але ніколи не були помічені в такій царині, як захист прав людини. Можливо, вони спонсорують правоохоронні органи, але яке це має відношення до місії Громадської ради з питань дотримання прав людини при ГУМВС? Недарма народна мудрість вчить: не в свої сани не сідай.
Людмила Кучеренко,
президент Полтавського обласного медіа-клубу, секретар
Громадської ради при ГУМВС у Полтавській області

20-03-2009 17:50 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1237560628.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua