першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Злочинець-прокурор, міліціонер - реалія сьогодення

23-03-2009 12:42 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1237801370.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Чи сядуть злочинці з прокуратури області та Полтавського УБОЗу за грати?
Притягнення до кримінальної відповідальності за відомо невинуватих громадян, поєднане з обвинуваченням у скоєнні тяжкого чи особливо тяжкого злочину, а також поєднане зі створенням штучних доказів обвинувачення або іншою фальсифікацією – кримінальний злочин. Ч.2 ст.372 Кримінального кодексу України за такий злочин передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років.
Чи знав про цю статтю старший прокурор прокуратури Полтавської області Д., коли наказував трьом працівникам УБОЗу та двом слідчим відділу з особливо важливих справ обласної міліції скоювати саме цей злочин, мета якого була розгромити громадську правозахисну організацію? Звичайно, знав, але навіть в суді бахвалився – ми винними не будемо, перекваліфікуємо на зберігання наркотиків, зброї, шахрайство, хуліганство чи ще щось. Тому й на процесі цілком впевнено вимагав засудити керівника громадського центру „Солідарність проти корупції” до 13 років, а двох профактивістом - до 8 років позбавлення волі. За протиправні дії прокуратури та міліціонерів судами вже стягнуто – 8000грн з Ленінського райвідділу міліції (невдала спроба підкинути зброю чи наркотики), з обласної міліції – 10 000 грн, (розголошення матеріалів досудового слідства, що не відповідали дійсності та принижували честь та гідність громадянина), 2000 грн з прокуратури Полтавської області (неналежний нагляд за органами досудового слідства, підштовхування до скоєння злочинів працівниками УБОЗу). На даний час Октябрським районним судом міста Полтави розглядаються позови невинуватих громадян про стягнення моральної шкоди з прокуратури та обласної міліції ще на 9 млн 800 тис.грн...
Всі троє громадян звернулися з заявою до Генеральної прокуратури України про скоєння тяжких кримінальних злочинів службовими особами та про скасування постанови про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно старшого прокурора та двох „убозівців”. Як повідомлено листом №06/2-256-04 від 13.03.2009 за матеріалами проводиться додаткова перевірка. Отже, незабаром стане відомо, хто ж з правоохоронців та прокурорів сяде на лаву підсудних за те, що троє громадських активістів незаконно перебували в СІЗО маже 5 місяців та майже 54 місяці під слідством, До речі, саме з вини цих злочинців одна з жінок захворіла на рак, бо її весь час утримували в камері де всі ув’язнені палили.
Про те, що справу фальшували не боячись справедливого суду, говорить той факт, що навіть особисті заяви „потерпілих” про начеб то скоєння злочинів писав один і той же міліціонер. І прокурор області, і головний міліціонер намагались „пропхати” справу до суду, але суд був категоричним – обвинувачення неконкретне, докази побудовані на припущеннях і знову й знову направляв справу для проведення додаткового розслідування. Додаткове розслідування виявляло все нові й нові порушення кримінально-процесуального законодавства правоохоронцями. Звичайно, свою роль зіграло те, що дана справа була на контролі в Києві і винести несправедливий вирок суду було ризикованою справою.
Микола Сітніков, голова профкому профспілки „Солідарність” ВАТ „Полтавський авто агрегатний завод”.

23-03-2009 12:42 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1237801370.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua