першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

у тролейбусному гуртожитку люди поселені навіть у туалетах

31-03-2009 15:30 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1238502631.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

В ТРОЛЕЙБУСНОМУ ГУРТОЖИТКУ ЛЮДИ ПОСЕЛЕНІ НАВІТЬ У ТУАЛЕТАХ

Нещодавно Полтавою прокотилося сумне повідомлення – горів гуртожиток Полтавського технічного університету ім.. Ю.Кондратюка. Тож у зв’язку з цим негативним явищем , і, мешканці тролейбусного гуртожитку « Комунальник», що знаходиться у Полтаві за адресою Ціолковського, 53 поцікавилися станом пожежної безпеки у своєму житловому комплексі.
І от яка цікава річ. На кожному поверсі окремо розміщене графічне зображення планів відповідно до цих поверхів евакуації жильців із поверхів та кімнат. На цих планах накреслені житлові кімнати, а також допоміжні та підсобні приміщення. Наяву ж дані плани пожежників і архітектура сьогодення гуртожитку- це, як говорять у Одесі, дві великих різниці.
Так, на планах пожежників є зображені підсобні приміщення – санвузли , а реально у тих туалетах знесені туалетні бачки і там поселені люди. Так, приміром, на п’ятому поверсі гуртожитку у такому туалеті мешкає сімя; на четвертому холостяцькому поверсі довгий час проживали одинокі жінки, тож і нині там є мешканка. Протипожежному плану поверхів відповідають лише плани першого і другого поверхів. Там дійсно знаходяться дієві санвузли.
Аналогічна ситуація спостерігається і із допоміжними приміщеннями- вестибулями. На протипожежних планах вони графічно зображені на усіх п’яти поверхах, а в дійсності їх ніби корова язиком злизала з поверхів, і зокрема, із п’ятого та третього. На місцях їхнього попереднього розташування стоять якісь тоненькі перегородки і двері, за якими мешкають сімї- по двоє сімей відповідно на даних поверхах.
Невтішна річ, але при виникненні першої ліпшої небезпеки, жоден рятувальник, на мою думку, не зможе повноцінно провести рятувальні роботи відповідно до планів евакуації із-за таких кардинальних невідповідностей.
Окрім того, імовірно, а ні ті люди, що мешкають в туалетах, а ні ті люди, що мешкають у вестибулях не зможуть отримати жодної копійки державної компенсації у випадку небезпеки. Бо відповідно до чинного законодавства України, а ні підсобні приміщення (санвузли), а ні допоміжні приміщення ( вестибулі) не можуть бути предметом окремого договору оренди і найму.
Посудіть самі. Окрім всього, роками адміністрацією гуртожитку заселялись малогабаритні кімнати у гуртожитку коридорного типу , що є розраховані лише на проживання двох осіб, сімями у складі трьох і навіть чотирьох осіб, практично не забезпечуючи їх реальною житловою площею. Бо розмір даних малогабаритних кімнат є меншими від норми середньої забезпеченості громадян у даному населеному пункті. Тож на мою думку, кожен третій і кожен четвертий сім’янин у цих кімнатах спочатку поселений у нікуди і прописаний у нікуди. І при обіцяній невдовзі приватизації житла в гуртожитку, ці майже 70 сімянинів замість омріяного приватизаційного чека можуть отримати приватизаційні фіги.
Якщо взяти до уваги нинішні регуляторні акти, якими категорично заборонено обмежувати мешканців гуртожитків України лише шістьома метрами у квадраті жилої площі, то можно припустити, що ці зміни призвели до того, що уже чоловік 200-300 цього гуртожитку зможе також отримати лише приватизаційні фіги на приватизацію житла в гуртожитку «Комунальник».
Тож цей житловий нарив мав колись та прорватися назовню. От і прорвало. Сімейні особи під керівництвом уже нової так званої адміністрації гуртожитку активно стали захоплювати невільні великі трьохмістні кімнати даного гуртожитку теж коридорного типу на четвертого поверсі, де з часів забудови мешкають одинокі жінки. Цей процес свавільного захоплення кімнат сміливо можно назвати рейдерством. Бо ніхто, на мою думку, не переводив а ні четвертий поверх одиноких жінок а ні гуртожиток загалом у статус сімейного .Така інформація повністю відсутня.
У житловому праві України – авторами якого є М.К.Галянич та І.Г.Коваленко є визначення типу гуртожитків і проживання в них. Цитую дослівно:» Основне призначення гуртожитків - тимчасове проживання одиноких громадян (один вид гуртожитків) або окремих родин ( другий вид гуртожитків). У гуртожитках першого виду в разі необхідності можуть бути виділені приміщення для родин. Ці приміщення повинні розташовуватися в окремих під’їздах (секціях) будинку.» Тож сімейним особам , відповідно до житлового права, заборонено проживати спільно із холостяками, тим паче, свавільно захоплювати житлові приміщення на жіночому холостяцькому поверсі.
Іще ж і Законом України « Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» від 4 вересня 2008 року за № 500-VI у розділі VIII у п. 3 чітко визначено про те, що з метою захисту житлових прав мешканців гуртожитків не допустити їх виселення із займаних приміщень. Цей Закон набрав чинності із 1 січня 2009 року. І юристу КП «Полтаваелектроавтотранс» у чиєму відомстві знаходиться цей гуртожиток повинно бути відомим як цей Закон так і все інше чинне законодавство України. Але в як діях адміністрації так і в діях родин, на мою думку, вбачається повний безбаш.
А пожежники в черговий раз роблять вигляд, що нічого і не відбувається. І санепідемстанція, імовірно, впевнена у тому, що вони теж зовсім тут ні при чому. Лише одна міліція пообіцяла зупинити це грандіозне свавілля щодо захоплення житлових невільних площ. Та і начальник обласного ГІРФО ( в минулому обласного ОВІРУ) Р.М. Бурнаховський пообіцяв відновити в законодавчому порядку проживання на четвертому холостяцькому поверсі одиноких жінок.

Любов Калюжна, м. Полтава

31-03-2009 15:30 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1238502631.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua