першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Парламент захистив право на таємницю сповіді

01-04-2009 11:48 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1238575685.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

КИЇВ – 31 березня 2009 року під час пленарного засідання Верховна Рада України ухвалили у першому читанні (за основу) проект Закону про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо дотримання таємниці сповіді (реєстр. № 1308). Законопроект підтримали 357 парламентарів, які представляють фракції «Блок Юлії Тимошенко», Блоку «Наша Україна – Народна самооборона», Комуністичної партії України та частину фракції Партії регіонів. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи, м.Київ.

Автор законопроекту, народний депутат України, заступник голови партії Християнсько-Демократичний Союз Володимир Марущенко під час представлення законопроекту у сесійній залі парламенту наголосив на тому, що “існує потреба у правовому захисті дотримання таємниці сповіді та більш чіткій регламентації права священнослужителів на збереження професійної таємниці”. Він також відзначив, що проектом пропонується “доповнити статтю 69 Кримінально-процесуального кодексу України, зазначивши, що священнослужителі не можуть бути допитані в якості свідків з приводу відомостей, отриманих ними під час сповіді”.

У свою чергу, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимир Стретович зауважив, що законопроектом також пропонується “встановлення вимоги про письмову форму дозволу особи, що довірила адвокату або іншому фахівцю в галузі права, нотаріусу, лікарю, психологу відомості при здійсненні ними професійної діяльності на їх розголошення в процесі допиту”.

За результатами нетривалого обговорення більшість від конституційного складу парламенту підтримала запропоновані законодавчі зміни. Відтепер робота над законопроектом буде продовжена у профільному комітеті, який підготує документ до розгляду у другому читанні для наступного ухвалення у якості закону.

Джерело: http://www.irs.in.ua

01-04-2009 11:48 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1238575685.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua