першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Залучення представників громадськості до моніторингу бюджетног

17-04-2009 17:45 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1239979530.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Дводенний тренінг для представників НУО та журналістів за темою: «Моніторинг бюджетного процесу міста» пройшов 15 – 16 квітня 2009 року в м. Чернігові.

Бюджетний контроль є важливою складовою громадського контролю. Основною запорукою дієвості та ефективності громадського бюджетного контролю є відкритість і гласність бюджетного процесу, забезпечення доступу до інформації про бюджет кожному громадянинові. В Україні громадський контроль ще не набув належного значення. Власне, він має бути основним видом контролю, адже з фінансового погляду контролювати має насамперед той суб'єкт, який виділяє кошти. Громадськість повинна знати, на що і як витрачаються кошти бюджету, а державна влада мусить бути діловою, скромною, моральною та відкритою для громадського контролю. Бюджет держави формується головним чином за рахунок податків, носіями яких (незалежно від того, хто сплачує податки) є громадяни. Отже, основним суб'єктом бюджетного контролю мають бути громадяни, або, як їх визначають з фінансового погляду, платники податків. Якщо платникам податків не подобається бюджетна політика держави, то вони переобирають органи влади, домагаються відставки уряду. При цьому кожний громадянин може отримати вичерпну інформацію про бюджети. Має існувати збалансована система суперечностей: громадяни контролюють державу, держава — громадян, що і є основою оптимізації бюджету.

Навчити представників ЗМІ та НУО Чернігівського регіону основам бюджетного законодавства, принципам формування бюджету, етапам його моніторингу та виконання; визначити процеси та процедури, які призводять до правопорушення у бюджетному процесі, – таку мету мав проведений тренінг. В результаті учасники підвищили свій професійний рівень. Це в свою чергу, сприятиме посиленню участі громадян у процесах формування місцевих програм, спрямованих на вирішення актуальних проблем місцевого розвитку.

Діяльність проходить в рамках проекту „За прозорий бюджет” за фінансової підтримки Міжнародного фонду „Відродження”.


Наталія Дрозд
Центр "Доброчин"
м. Чернігів
тел./факс (0462) 67-71-81
dobrochyn@cn.relc.com
www.dobrochyn.org.ua

17-04-2009 17:45 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1239979530.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua