першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Молодь заступилася за селище-примару

22-04-2009 11:12 Запоріжжя // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1240387921.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Метою акції було акцентування уваги на абсурдності ситуації з селищем Тепличне, яке знаходиться біля Запоріжжя. У 1991 році «Запорізький тепличний комбінат» за рішенням Верховної Ради був виділений зі складу Шевченківського району міста і став самостійною адміністративно-територіальною одиницею – селищем міського типу Тепличне. Парадокс полягає в тому, що об’єкти ЖКГ і школа знаходяться на балансі Шевченківської райадміністрації м. Запоріжжя, за паспортними даними всі мешканці – жителі обласного центру, а ось землі селищної ради належать сусідньому Вільнянському району області. Як результат – в смт. Тепличне відсутні деякі комунальні об’єкти, мешканці селища, більшість яких працює в Запоріжжі, змушені добиратися до міста маршруткою що ходить раз в півтори години. Натомість, земля в селищі фактично розкрадається через тіньові схеми.
Аби звернути увагу громадськості на безглуздість ситуації, учасники акції продемонстрували декілька сценок. Так, активісти забили цвяхи в дошку з написом «Тепличне», що за їх словами символізує ставлення чиновників, депутатів обласної ради та компаній-перевізників, які вже давно «забили» на це селище-примару. А гра в футбол великим паперовим м’ячем з написом «смт. Тепличне» привертала увагу до того, що питання Тепличного вже довгий час перекидається від обласної влади до районної, проте жодна зі сторін не виразила наміру вирішити проблему.
Після закінчення дійства серед присутніх на площі був проведений аукціон, на зібрані кошти від якого молоді громадські активісти купили та передали обласним депутатам Конституцію України, аби ті нарешті згадали про свої обов’язки і права людини. Також протягом акції були зібрані підписи під зверненням з вимогами нарешті владнати ситуацію.
За словами учасників акції, ВМГО «Демократичний альянс» надалі слідкуватиме за ситуацією навколо селища Тепличне і в разі потреби, вживатиме необхідні заходи для допомоги його мешканцям в захисті їх прав.

Джерело: http://www.dem-alliance.org/main/rn/120/news/862/

22-04-2009 11:12 Запоріжжя // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1240387921.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua