першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Чому Україна бере участь у раситській конференції?

23-04-2009 19:46 Світ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1240505218.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Посол Ізраїлю в Україні Зіна Кала-Клайтман висловила невдоволення продовженням участі української делегації в конференції у конференції ООН з расизму, що відбувається у Швейцарії. Саме такої реакції протесту від української сторони, очікував Ізраїль, за словами посла, у відповідь на виступ іранського президента Ахмадинеджада, що назвав офіційну ідеологією Ізраїлю - сіонізм - расистською.

Про інтереси України
Проте доцільно глибше розглянути цю подію, як з погляду українських національних інтересів, так і по своїй суті. Україна домагається визнання світовою спільнотою Голодомору 30-х років актом геноциду проти українського народу з боку шовіністичної радянської Росії, що керувалася комуністичною ідеологією. Єврейський народ вже досить давно домігся визнання Голокосту актом геноциду проти єврейського народу шовіністичною Німеччиною, що керувалася нацистською ідеологією. Тим не менше у сучасній Європі дедалі частіше звучать сумніви щодо правомірності цього визнання. Хоча ці сумніви викликають жорстко негативну реакцію, як з боку правоохоронних органів, так і з боку суспільства, проте небезпека відродження нацизму у Європі таки існує. Особливо це може стати реальністю в кризовий час, коли випробовуються на міцність не лише політичні структури, але й ідеологічні установки. В цих умовах підтримка Україною Ізраїлю була б для нього не менш цінною, ніж можлива підтримка Ізраїлем питання визнання Голодомору, на яку, незважаючи на єврейські прізвища, серед виконавців компартійних наказів, цілком можна сподіватися. Сподіватись же підтримки з боку антисемітських сил, які перебувають, якщо не в дружбі, то принаймні у добрих стосунках з Росією, явно не доводиться.

Про суть
Проте важливіша суть проблеми. Чи дійсно сіонізм має хоча б елементи расизму? Сіонізм є ідеологією єврейського націоналізму, основним положенням якого є право євреїв на власну державу на своїй історичній території. Це положення не відрізняється від аналогічних положень націоналістичних доктрин інших народів, в яких право на власну державу на історичній території вважається законним природнім та невід'ємним. Та й більшість європейських держав попри їхнє офіційне ставлення до ідеї націоналізму, фактично побудовані на цій концепції. Особливістю єврейського народу стало лише те, що цей народ через розташування його території на перехресті геополітичних шляхів виявився позбавленим своєї території і розсіяним по світу. Але це не є підставою для позбавлення його природного права на власну державу.

Таким чином, якщо вважати, що в сіонізмі є елементи расизму, то такі ж елементи мали б бути в ідеологіях, на яких грунтується існування багатьох європейських держав. Державність народу на власній території жодним чином не ставить під сумнів повноцінність іншого народу, що є основною ознакою расизму. Єдине питання полягає в розподілі етнічних територій. Проте воно жодним чином не пов'язане з расизмом. Натомість виразні ознаки расизму має антисемітизм, який не визнає повноцінності єврейського народу й шовіністичні ідеології, зокрема великоросійська, що не визнають повноцінними представників народів, які тимчасово опинялися під пануванням шовіністичних імперій. До цього часу серед російських шовіністів звучать вислови про неповноцінність української мови, а отже й носіїв цієї мови. А президента Ірану, який є відвертим антисемітом, варто було б спитати про його справді расистську політику геноциду неіранських народів (гілянців, бахтіарів, белуджів) у своїй країні. Отже, якщо на конференції щодо боротьби з расизмом, торжествують расисти, то, чому справді українська делегація цієї конференції не покинула?

Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України

23-04-2009 19:46 Світ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1240505218.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua