першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Кабмін дозволив УАПЦ щоденні богослужіння в Андріївській церкві

24-04-2009 21:12 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1240596753.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

КИЇВ – На своєму останньому засіданні 22 квітня 2009 року Кабінет Міністрів України ухвалив низку рішень, які стосуються державно-церковних відносин та удосконалення механізму взаємодії Держкомнацрелігій з регіональними органами у справах національностей та релігій. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи, м.Київ.

Найбільшу увагу заслуговує рішення Кабінету Міністрів України про надання можливості патріархії Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ) щоденно використовувати Андріївську церкву Національного заповідника "Софія Київська" для проведення богослужінь. Саме це передбачено постановою Уряду від 22 квітня 2009 р. № 371 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 р. № 1005».

Слід відзначити, що зазначене питання вже давно порушувалось представниками УАПЦ, які до цього часу могли використовувати цю культову будівлю лише на Великодні свята (два тижні), в дні дванадесятих, великих церковних свят, особливого поминання померлих, ювілейних і пам'ятних дат, а також визначних державних і церковних подій.

Також на засіданні Кабінету Міністрів України цього дня була ухвалена постанова про внесення змін до Типового положення про управління (відділ) у справах національностей та релігій. Як повідомляв ІРС, затверджені зміни передбачають застосування цього Типового положення Головним управлінням у справах національностей та релігій Київської міської державної адміністрації, яке до цього часу керувалось окремим положенням.

Джерело: http://www.irs.in.ua

andreevska_cerkva1.jpg

24-04-2009 21:12 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1240596753.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua