першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

На автора революційного винаходу відкрито полювання

25-04-2009 09:57 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1240642673.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Революційний винахід – біосенсор полтавчанина Костянтина Расіна здатен заробити Україні трильйон доларів
На нього вже полюють - спритники від Міноборони чи іноземні розвідки?

«Друже, запам’ятай цей день. Це – день народження української біокібернетики», - сказав один з київських вчених, вітаючи полтавського лікаря Костянтина Расіна, коли 19 листопада минулого року у Державному департаменті інтелектуальної власності України йому вручали патент №37091 на корисну модель. Наступні події свідчать, що того ж дня відкрито сезон полювання на українських біокібернетиків.
У своїй книзі про наукову експедицію в Гімалаї «У пошуках Міста Богів» російський учений-офтальмолог з Уфи Ернст Мулдашев описує дивну конструкцію, яка знаходиться у комплексі ступи Сваямбанат у Катманду. Тамтешні монахи пояснили, що це - машина древніх, з допомогою якої ті обточували велетенські тибетські гори. Вони стверджують,що вона приводилася в дію ... силою думки.
Коли росіяни таки потрапили у Місто Богів, центром якого є священна гора Кайлас, і на власні очі побачили рукотворні комплекси навколо нього, то зрозуміли, що непальські монахи казали правду.
Найреволюційніші сучасні наукові відкриття й технології є хіба що приблизним наближенням до того, чим володіли попередні цивілізації на Землі. Навіть «найкрутіша» голівудська кінофантастика блідне при усвідомленні можливостей людей давнини...
Справді, запатентований К.Расіним «спосіб дистанційного керування виконавчим механізмом», - перший в історії України винахід у галузі біокібернетики мозку. Новий біосенсор і мікропроцесор здатен зчитувати нескладні сигнали кори головного мозку людини чи виконувати команди, дані подумки.
Можна, приміром, використовувати цей засіб для екстренного гальмування транспортного засобу, у кілька разів збільшивши швидкість реагування водія на перешкоду попереду – пішохода чи авто. Костянтин Расін уже випробував пристрій у ситуації, коли перед капотом машини раптово з’являється пішохід. Одного погляду було досить, щоб реле розімкнуло ланцюг запалювання авто. Подумалося, скільки життів на дорогах України, де щороку гине 10-12 тисяч осіб, можна було б зберегти!
Це вже далеко не перший винахід 40-річного Костянина Расіна, випускника Полтавського медстоматінституту (зараз це Українська медична стоматологічна академія). Він навчався у США в університеті ім.Дж.Вашингтона, де вивчав адміністрування і менеджмент медицини і склав іспити для отримання ступеню доктора медицини США. Довелося глибоко вивчати не лише суто медичні науки, а й хімію, фізику. Його хобі – фізика ядра. В одній зі своїх наукових робіт Костянтин запропонував відмінну від теорії Бора гіпотезу будови ядра атома. До речі розрахунки, які можна отримати за допомогою формул його гіпотези, корелюють з порядками даних ядерного магнітного резонансу по усіх елементах таблиці Менделєєва.
Полтавський винахідник стверджує, що його винахід у побуті дасть можливість силою думки вмикати-вимикати телевізор, кондиціонер, мікрохвильову піч іт.д. У медицині, не виключено, можливо буде створено біокібернетичний протез ока, дистанційний скануючий зір та діагностувати організм on-line, без складних інвазивних методів. Запровадження способу у комунікативних технологіях дасть змогу розробити пристрої для телепатичного мобільного зв’язку. У кіномистецтві відкриваються перспективи віртуальної присутності глядача всередині кінофільму.
Поки що ж Костянтин запропонував своє ноу-хау військовим. Його проект носить умовну назву «Горгона» - від імені чудовиська-медузи з жіночим обличчям, яка, за легендою, одним поглядом перетворювала людину на камінь. Ідея народилася кілька років тому, коли по телевізору побачив, як терористи у Москві захопили заручників у «Норд-Ості», а пізніше – школярів у Беслані.
Біокібернетична система наведення, вважає К.Расін, зробить революцію в галузі легкої стрілецької зброї й дасть нарешті змогу матеріалізувати ідею універсального солдата-робота (супермен Рембо виглядатиме у порівнянні хлопчиськом), який сам-один зможе протистояти десяткам ворогів.
- Принцип дії біокібернетичного прицілу, з’єднаного зі стрілецькою зброєю, - пояснює Костянтин, - на перший погляд, досить простий. Стрілок, побачивши супротивника, подумки дає команду «вогонь!» і зброя, спеціалізовна під пристрій, миттєво вистрілює навіть без натискання на курок. Стовідсоткове ураження гарантоване: куля полетить туди, куди спрямований погляд озброєного біокібернетичним прицілом. Біопроцесори зчитують біологічний сигнал мозку й перетворюють його на електричний. Усього 0,08 секунди – швидкість фізіологічної реакції людини, потрібно «біокіберу» для відкриття вогню на знищення.
Торік восени на запрошення заступника міністра оборони України Богдана Буца К.Расін виступав з доповіддю про винахід на засіданні секції розвитку озброєнь і військової техніки Сухопутних військ науково-технічної ради Центрального НДІ озброєнь і військової техніки Збройних сил України. Однак троє літніх присутніх не лише піддали виступ полтавця обструкції, а й просто не давали можливості викласти інформацію. Та після закінчення зібрання саме вони підійшли й запропонували купити «Горгону».
Втім, чомусь ні Міноборони України, ні СБУ офіційно цікавості до розробки не виявили. Хоча, за розрахунками Костянтина, проект міг би принести у бюджет України не менше, ніж трильйон доларів. Адже світовий ринок легкої стрілецької зброї є майже безмежним.
Натомість зацікавленість продемонстрували представники приватних фірм. Запрошували винахідника і в київське представництво «Рособоронекспорту». Та Костянтин ще сподівається, що українські чиновники таки розпізнають вигоду держави і подбають про національні інтереси, а не про свої кишені. Каже, що йому «за державу обидно» буде, якщо згодом наше, українське, доведеться закуповувати з-за кордону в три дорога.
А схоже, що до того йде.
Після отримання патенту Костянтин Расін помічає навколо себе якихось підозрілих людей. У грудні минулого року при нез’ясованих обставинах його побили та викрали портфель з оригіналом патенту і частиною робочої документації, а міліція до цього часу не надіслала повідомлення про порушення кримінальної справи. Костянтин має підозри, що телефони прослуховуються та до його квартири хтось має несанкціонований доступ. Замок його сейфа, де він зберігає особиcті документи та власну зброю, також останнім часом спрацьовує не так, як раніше. Комп’ютер «збожеволів» від вірусів ще влітку, коли тільки готувався до подання заявки в «Укрпатент». Довелося відмовитися від Інтернету, бо технічний персонал місцевого провайдера заявив, що не має фахівців, котрі здатні боротися з вірусами такої складності. У своїй поштовій скриньці К.Расін знаходить демонстративно розірвані листи. Все це зрозуміло, адже мова йде не лише про надприбутки від продажу зброї, а й про військову перевагу, що при нинішньому протистоянні в світі значиміше.
Ще Шерлок Холмс зазначив, що найстрашніша та зброя, яка створена лікарем. І де гарантія, що те, що планується для оснащення спецслужб, міліції, армії в оборонних цілях, не потрапить до рук терористів чи тих, хто розв’яже Третю світову війну? Адже ядерну реакцію можна використати як для отримання електроенергії (мирний атом), так і для виготовлення ядерної бомби. І людство це вже проходило.
Чи настав нині момент неповернення? Сучасний російський філософ С.Кургінян вважає, що людство вже підійшло до цивізаційного бар’єру. Це значить, що бум технологічних іновацій, який вже неможливо стримати, й зупинка у зростанні якості людини утворили «ножиці». На думку науковця, коли технології стають надто могутніми, а людина залишається надто консервативною й агресивною, цивілізація стоїть на порозі самознищення...
Тож до чиїх руки потрапить «Горгона»?

Людмила Кучеренко

25-04-2009 09:57 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1240642673.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua