першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Нова конфігурація на президентських перегонах

27-04-2009 16:24 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1240838651.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

В ефірі телеканалу ТВі 26 квітня, Сергій Тігіпко заявив про остаточний намір взяти участь у президентських виборах. При цьому він наголосив, що вважає себе не технічним кандидатом, а реальним претендентом на перемогу. Свій шанс С.Тігіпко обгрунтовує великою політичною турбулентністю, що виникла внаслідок загальної політичної кризи і неминучістю продовження падіння рейтингів неефективної політичної структури, що включає, як владу, так і опозицію.

На відміну від "старих основних кандидатів" С.Тігіпко неодноразово показував своє розуміння справжнього змісту кризи, її причин і наслідків. Саме адекватність оцінок дозволяє його відділити від старої політичної еліти, в яку він увійшов вже досить давно, і приєднати до політиків нової генерації орієнтованої на ефективну діяльність в кризовій і післякризовій Україні.

Включення в президентську кампанію С.Тігіпка завершило входження нових кандидатів в основні електоральні поля до президентських виборів. Основна трійка лідерів, Ющенко, Тимошенко,Янукович не змогли зберегти свої електоральні поля від нових перспективніших конкурентів.

Першим поступився у своєму електоральному полі В.Ющенко, який зазнав найбільших атак переважно з боку своїх соратників по старій політичній структурі - Ю.Тимошенко та В.Януковича. Утвердження А.Яценюка, як основного гравця на електоральному полі Ющенка стало майже вимушеним - ідеологічні прихильники В.Ющенка, зневірившись у рейтинзі свого президента, активно спонукали А.Яценюка стати своїм основним кандидатом. Разом з тим, "втопивши" Ющенка, Ю.Тимошенко та В.Янукович, не змогли втриматися і самі. Електоральне поле Ю.Тимошенко активно "опановує" В.Литвин. Йому, хоча й далеко до харизми й артистичності "леді Ю", і її рейтингів в період найбільшої популярності, проте, оскільки, орієнтоване на популізм електоральне поле Ю.Тимошенко сильно звузилося, В.Литвин цілком в стані захопити більшу його частину. До вчорашнього дня, зберігати своє електоральне поле вдавалося В.Януковичу. Остаточне рішення С.Тігіпка про кандидатство у президенти, очевидно, почало витіснення В.Януковича зі свого електорального поля. Таким чином, до офіційного початку президентської кампанії, крім "старих основних кандидатів" й ідеологічних (переважно маргінальних кандидатів), будуть кандидати, яких можна вважати "новими основними", кожен з яких може розраховувати на домінування в одній з трьох ідеологічних електоральних ніш, які, разом з тим мають територіальне відображення:

- А.Яценюк - Західна Україна;
- В.Литвин - Центральна Україна;
- С.Тігіпко - Східна і Південна Україна.

Спочатку "нові кандидати" мали б спільно боротися з "старими кандидатами", завоювуючи свої електоральні ніші, а потім з'ясовувати між собою розподіл основних посад в країні. Оскільки характерними ознаками "старих" кандидатів були деструктивність і взаємна конфліктність, нові кандидати мають демонструвати протилежне: конструктив і вміння співпрацювати. Якщо це вдасться і нові кандидати стануть "основними", вони могли б поділити три головні посади України (при чому без посади "лідера опозиції"), що було б добрим варіантом для зміцнення єдності країни і створення умов для її швидкого післякризового поступу.

Якщо б кожен з основних політичних керівників країни: Президент, Прем'єр-міністр, Голова Верховної Ради представляли основні частини країни: Захід, Схід-Південь, Центр, це забезпечило б досить повне представлення інтересів населення й регіональних еліт всіх частин України.


Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України

27-04-2009 16:24 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1240838651.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua