першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Парламентарі пропонуюнь низку заходів із збереження Лаври

05-05-2009 23:28 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1241555284.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

КИЇВ – Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати Парламенту підтримати проект постанови «Про збереження комплексу Києво-Печерської Лаври та подальший розвиток Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника». Ініціаторами даного документу виступили самі члени парламентського комітету, народні депутати України В.Яворівський, М.Косів, П.Мовчан, Я.Федорчук, Я.Кендзьор та інші. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи, м.Київ.

Як повідомили ІРС в секретаріаті Комітету, проект Постанови № 4378 від 16.04.2009 року був зареєстрований у Парламенті за наслідками виїзного засідання Комітету культури і духовності до Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника 7 квітня. Комітет, провівши виїзне засідання, дійшов висновку про доволі несприятливі умови подальшого збереження Києво-Печерської Лаври як унікальної пам’ятки світового значення.

“Неузгодженість дій Київської міської державної адміністрації, центральних органів виконавчої влади та численних користувачів майнового комплексу Києво-Печерської Лаври створює реальну загрозу не лише її виключення зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, але й фактичного знищення”, – зауважили парламентарі, члени Комітету.

У зв’язку з цим Комітет у проекті Постанови запропонував “низку заходів організаційного, архітектурно-містобудівного та програмного характеру з метою збереження унікальної пам’ятки українського народу – Києво-Печерської Лаври”.

Зокрема, народні депутати пропонують передати весь комплекс Києво-Печерської Лаври у державну власність та до сфери управління Міністерства культури і туризму України, а також переглянути доцільність перебування та відселити з території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника установи й заклади, діяльність яких безпосередньо не пов’язана з виконанням статутних завдань Заповідника, а їх існування на території Києво-Печерської Лаври не можна вважати історично зумовленим.

Крім цього, загаданий проект Постанови передбачає розробку нового Генерального плану Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника в межах його охоронних зон.

Парламентарі також пропонують перевірити відповідність вимогам Закону України «Про охорону культурної спадщини», Земельного кодексу України та інших законодавчих актів у сфері охорони культурної спадщини проектної документації, відведення земельних ділянок, сучасну забудову, приватизацію всіх об’єктів, що знаходяться на території Заповідника і в межах його охоронних зон, передачу майна в будь-яке користування, володіння, власність юридичним і фізичним особам в межах Заповідника.

Джерело: Інститут релігійної свободи, м.Київ
http://www.irs.in.ua

Kyiv_Pechersk_lavra1.jpg

05-05-2009 23:28 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1241555284.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua