першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Відбудуться вибори нових членів до Ради з прав людини при ООН

11-05-2009 15:45 США // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1242045930.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

США – 12 травня у Генеральній Асамблеї ООН пройдуть вибори 18 нових членів Ради з прав людини. За два місця від групи східноєвропейських держав боротимуться три країни: Азербайджан, Угорщина і Росія. Вперше на членство в Раді претендують США. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи, м.Київ.

Сполучені Штати будуть балотуватися від групи західноєвропейських та інших держав. На три вакантних місця члени групи висунули три кандидати.

У складі Ради з прав людини при ООН 47 держав. У групи східноєвропейських держав у цьому органі 6 місць. У Азії та Африки – по 13, у Латинської Америки – 8 та у західноєвропейських держав, США, Канади та Ізраїлю – 7 місць.

Кожен член Ради обирається більшістю голосів членів Генеральної Асамблеї шляхом прямого таємного голосування. Країни – члени Ради мають дотримуватися високих стандартів захисту прав людини. Якщо їх буде викрито в масових і систематичних порушеннях прав людини, то їх членство в Раді може бути припинене двома третинами голосів членів Генеральної Асамблеї ООН.

Слід зазначити, що Росія і Азербайджан на теперішній час є членами Ради, але термін їх повноважень закінчується в цьому році, і вони хочуть бути переобраним. На сьогодні у складі Ради групу східноєвропейських держав представляють також Боснія та Герцеговина, Словаччина, Словенія та Україна. Термін їх повноважень закінчується в 2010 – 2011 роках.

Рада з прав людини була створена Генеральною Асамблеєю ООН 15 березня 2006 року відповідно до резолюції № 60/251. Основною її метою є врегулювання ситуацій з порушеннями прав людини і винесення рекомендацій по них, що також поширюється на сферу свободи совісті та віросповідання.

Джерело: Інститут релігійної свободи, м.Київ
http://www.irs.in.ua

11-05-2009 15:45 США // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1242045930.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua