першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

У ЄС обговорили з Церквами етичний внесок у подолання кризи

15-05-2009 14:16 Європа // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1242386216.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

БРЮССЕЛЬ – Близько двадцяти високопоставлених представників християнства, юдаїзму та ісламу в Європі зібралися 11 травня 2009 року в штаб-квартирі Європейської Комісії на запрошення її президента Жозе Мануеля Баррозу для неофіційного діалогу з Європейським Союзом (ЄС). У цьому році нарада була присвячена вагомій європейській та глобальній проблемі: «Економічна та фінансова криза: етичний внесок у європейське і глобальне економічне управління». Про це повідомляє Інститут релігійної свободи, м.Київ.

Засідання проходило під головуванням президента Єврокомісії Жозе Мануеля Барозу та президента Європейського Парламенту Ханса-Герта Потерінга. Серед релігійних лідерів Європи були присутні представники Конференції Європейських Церков, Англіканської Церкви, Церков Реформації, Римської Католицької Церкви, Православних Церков, єврейські лідери та керівники мусульманських об'єднань.

Це була вже п'ята щорічна зустріч керівників ЄС з релігійними лідерами з часу впровадження цієї ініціативи президентом Єврокомісії Барозу в 2005 році.

В ході дискусії під час нинішньої зустрічі Жозе Мануель Барозу заявив: "У період фінансової та економічної кризи стає все більш очевидним те, що настав момент узгодити економічне управління з нашими основними етичними цінностями, на яких був заснований Європейський проект протягом останніх 50 років".

"У цьому контексті Комісія висунула важливі ініціативи, зокрема, у сфері регулювання фінансових ринків, які покликані зміцнити почуття відповідальності і сталого розвитку в нашій економіці", – повідомив релігійним лідерам Європи президент Єврокомісії.

Президент Європейського Парламенту Ханс-Герт Поттерінг у свою чергу підкреслив: "Це дуже складний економічний час для громадян Європейського Союзу, саме в який Європа як спільнота, заснована на цінностях, має реалізувати основні принципи солідарності Європейського Союзу". Президент Європарламенту також наголосив на необхідності засновувати рішення публічного характеру на підставі людської гідності з метою забезпечення турботи про всі частини суспільства.

"Внесок релігій і Церков має вирішальне значення для цього, оскільки більшу частину своєї діяльності Церкви присвячують соціальній роботі з найбільш уразливими членами нашого суспільства", – резюмував президент Європарламенту Потерінг.

Крім цього, комісар Європейського Союзу з освіти та культури Ян Фігель, звертаючись до духовенства, заявив: "Ми уважно слухаємо вас і готові працювати разом".

Керівники інституцій влади ЄС підкреслили свою прихильність цілі з відродження почуття солідарності між європейцями всіх віросповідань та переконань, а також своєму наміру надихати фінансових та економічних операторів у своїй діяльності в більшій мірі керуватися етичними принципами.

Джерело: Інститут релігійної свободи, м.Київ
http://www.irs.in.ua

2009.05.15_eurocomission_meeting1.JPG

15-05-2009 14:16 Європа // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1242386216.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua