першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

«Професійно, ефективно, в партнерстві»

18-05-2009 13:46 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1242643585.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

На Чернігівщині розпочався проект «Професійно, ефективно, в партнерстві» за підтримки МЗС Республіки Польща.

Кшиштоф Маргол, керівник фундації NIDA м. Нідзиця Польща, відвідав м. Чернігів та районні центри Чернігівської області в рамках спільного проекту з громадською організацією Центр „Доброчин”. Мали зустрічі з представниками Чернігівської ОДА, мерами та депутатами малих міст Чернігівщини.

В Польщі, на відміну від України, відсутнє ієрархічне підпорядкування органів місцевого самоврядування нижчого рівня подібним органам вищого рівня, а також будь-яке підпорядкування місцевого самоврядування органам державної влади. При цьому основою Польської держави і її суспільного ладу є гміна, найнижча ланка у системі гміна – повіт - воєводство. Польські гміни самостійно розпоряджаються своїм бюджетом, та ще й формують його на свій розсуд.

В рамках спільного проекту представники органів місцевого самоврядування, районних державних адміністрацій, ЗМІ та НДО 6 районів Чернігівської області відвідають Польщу та ознайомляться з впровадженням адміністративно - територіальної реформи Польщі на досвіді малих міст.

Ми вже неодноразово були свідками намірів впровадження адміністративно-територіальної реформи та, здається, подібні проекти будуються на уявленні тільки столичних державних мужів, а не на баченні знизу. Про те, як польський досвід може прислужитися в Україні, буде винесено на обговорення на міжнародній конференції восени 2009 року, яка пройде в м. Чернігові.

18-05-2009 13:46 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1242643585.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua