першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Найпотужнішу в Україні солодовню відкрито в Чемерівцях

27-05-2009 10:56 Хмельниччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1243410982.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти


Разом із головним технологом Віктором Чорним журналісти, та й усі бажаючі оглядать вражаючий промисловий гігант, надсучасне підприємство з найсучаснішими технологіями, що виріс у маленькому містечку всього за 32 місяці (замість очікуваних 48) завдяки компанії «Оболонь». Коли в багнюці, на пливуні забили першу палю, мало хто вірив, що справу доведуть до кінця. Не тільки в районі, а й в області не було будівельників, які б мали навики зі зведення солодовень. Їх запросили з 15 країн світу. Мені довелося бачити, як будувалася чемеровецька «Оболонь». Навіть під проливним дощем торік роботу тут не припиняли, монтаж кожного вузла ішов під керівництвом іноземних фахівців знаменитих фірм «Шмідт-зеегер», «Норіт».

Щоб із зерна стати солодом, без якого не звариш високоякісного пива, пивоваренний ячмінь має термін шість-сім днів. Солод –продукт штучного вирощування зерен хлібних злаків, що містить активні ферменти і використовується при виготовленні пива, спирту, дріжджів, квасу і т. ін. («Словник української мови, «Наукова думка», Київ, 1978.)
За тиждень зерно встигає пройти контроль сировинної лабораторії, подвійну очистку, сортування, замочування, пророщування… Але отриманий пророщений ячмінь ще не справжній солод, а – так званий «зелений». Далі його дві доби сушать на сушарках, знову двічі очищують, після чого цілий місяць зберігають у баштах-силосах, де він дозріває. І лише після цього він зможе стати складовою напою, який завоював увесь світ – пива «Оболонь».

Забули про депресію в районі так тепер кажуть на Чемеровеччині.Ясного травневого дня відбулося урочисте відкриття Солодового заводу ЗАТ «Оболонь». Цей день відтепер буде святкуватися як День іменин Чемеровець, що ще раз підкреслює важливість спорудження солодовні в районі.

Голова обласної державної адміністрації Іван Гавчук : «Відкриття заводу європейського типу надзвичайно важливе не тільки для чемерівчан, а й для області в цілому. Завод «Оболоні» вже успішно діє в райцентрі Красилів, що забезпечило 800 нових робочих місць подолянам, а також суттєві надходження до бюджету. Солодовня торік сплатила 20 відсотків від усіх податків на Чемеровеччині, а це п’ять мільйонів гривен. Вона випускає 120 тисяч тонн солоду на рік, для чого потрібно 180 тисяч тонн ячменю, що гарантує сільгоспвиробникам регіону надійний збут своєї продукції.
Тож «Оболонь» збудувала саме той об’єкт, якого гостро потребували аграрії Поділля, споконвічного краю землеробів. Солодовий завод транспортує ячмінь для переробки власним транспортом, чим сприяє особливо невеликим господарствам. До того ж, в умовах кризи, коли багато підприємств зупиняється, компанія «Оболонь» реалізувала цей масштабний проект, який подарував надію сотням людей та їх родинам на світле та забезпечене майбутнє, розвиток територій, які досі вважалися депресивними. Адже Чемеровецький район не раз мали наміри ділити та приєднувати до сусідів, та він справою довів своє право на життя.

- Нині кілька країн вже висловили зацікавленість у поставках нашого солоду, це зокрема Словенія, Росія, Німеччина, країни Балтії, - ділиться гарними новинами директор солодового Михайло Загородний. – Аналог нашої солодовні вже хоче побудувати у Франції фірма «Суфле». Я агроном, не будівельник, ми уяви не мали, як що робити, тепер ми знаємо і вміємо. Доводилося на заводі днювати й ночувати. Ми опанували також абсолютно нову для нас технологію солодового виробництва. Наші люди, молодий колектив, найнятий тут, у Чемерівцях, стали висококласними фахівцями. Це я можу сказати з упевненістю, адже Державна комісія прийняла об’єкт торік у кінці грудня, а з того часу ми ось вже кілька місяців демонструємо гарні стабільні показники.

-Тепер справа за вами, - сказав Олександр Слободян землякам. – Адже без сировини, без вашої продукції наш завод нічого не вартий. А «Оболонь» уже планує нові кроки. Ми хочемо, аби Чемеровеччина стала cерцевиною промислово-аграного кластеру, високорозвиненою територією, аби люди не їхали в пошуках роботи за кордон. Крім заводу, ми започаткували три аграрні фірми, науково-виробничу, плануємо переробляти такі побутові відходи, як пластикові пляшки, щоб у краї стало чистіше.

Ще не так давно малолюдне селище цього дня нагадувало повноводу річку. Стражі порядку навіть заблокували центр для в’їзду транспорту. Нехай люди погуляють! Урочистості біля прохідної солодового заводу перенеслися в парк, до Будинку культури. На вулицях щебетали діти, чемерівчани гуляли родинами. Гурт працівників солодовні оточив гостя з Баварії, віце-президента «Шмідт-зеегера» Хольгера Функа: він багатьом привіз «привіти». «Сьогодні у нас усіх щасливий день, бо об’єкт, який творили разом, вийшов чудовим!» - сказав він. «Це для мене зовсім новий стиль життя», - поділився агроном Олег Жилізний. Бухгалтер Олена Тустановська додала: «Працюємо на «Оболоні» разом з чоловіком, і на всі сто впевнені в майбутньому. Ігор Мага, головний механік, вставив важливі «п’ять копійок»: «Я виріс завдяки «Оболоні» від водія до керівника, дуже цим горджуся».

Стиль підприємства увійшов в життя селища. Тут «модно» бути діловим, акуратним, заможним, ба навіть щасливим. Особливо це відчувається в дітях, доглянутих, плеканих. Вони пишуть вірші і малюють малюнки, співають і танцюють, присвячуючи свою творчість фірмі, яка стала долею для їх батьків. Тож було започатковано конкурс
дитячих творів «Оболонь» дарує мрію», переможців якого нагородили на цьому святі. Загалом, ЗАТ «Оболонь» надала спонсорськоу допомогу в Чемеровецькому районі на суму один мільйон 700 тисяч гривень. Кошти спрямовані бюджетним установам, на будівництво, ремонт храмів.

У знайомого пенсіонера Івана Закрижевського на заводі трудяться син та донька. Батько радіє за них: є в дітей і хліб, і до хліба, і головне – віра в завтрашній день. Та й сам він пов’язує великі надії з «Оболонню». Тридцять років плекав дендропарк у центрі селища, вивів його до статусу заповідного, але в останні роки страшне запустіння пошкодило цю перлину. Тож особливо втішили старого слова Олександра Слободяна щодо проекту з переробки непотребу - пластикових пляшок. А коли зміг ще й поспілкуватися особисто, вручив листа та почув запевнення про підтримку «Оболонню» відродження дендропарку, на яке в жодному бюджеті грошей із року в рік не знаходиться, то поспішив поділитися навіть з науковцями Національного парку «Подільські Товтри», до території якого входить район. Іван Миколайович зроду не був багатою людиною. Але вміє віддавати рідному краю і людям так багато, чого не оціниш ніякими грішми. І в цьому він із Олександром Слободяном справді однодумець. Тепер у Чемерівцях гурт однодумців зростає. «Українцям треба йти, не зупинятися і не вдаватися в порожні розмірковування, тоді вони досягнуть всього, що задумали», - казали мені торік нідерландські будівничі солодовні.

Ганна Вірич

27-05-2009 10:56 Хмельниччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1243410982.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua