першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

МОЗ України створило Громадську раду для співпраці з Церквами

05-06-2009 01:41 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1244155298.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

КИЇВ – 4 червня 2009 року у залі засідань колегії МОЗ за участі Міністра охорони здоров'я Василя Князевича відбулось установче засідання Громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО). Перше засідання було присвячено вирішенню організаційних питань, в ході якого було обрано керівництво Громадської ради та затверджено план її діяльності на 2009 рік. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи, м.Київ.

У своєму вітальному слові до учасників засідання Міністр Василь Князевич заявив: “Мета створення цієї громадської інституції полягає у налагодженні спільної співпраці задля того, щоб оздоровлювати суспільство та духовно зцілювати його”.

Василь Князевич також наголосив, що очікує від Громадської ради настанов і порад у сфері охорони здоров'я та діяльності Міністерства. Він нагадав про те, що на сьогодні суспільство потребує єднання зусиль у вирішенні багатьох соціальних хвороб таких як епідемія ВІЛ/СНІДу, безпритульність, трагедія алкоголізму та інші.

При цьому, на думку Міністра, не можна переоцінити ту духовну підтримку та практичну допомогу невиліковно та тяжкохворим пацієнтам медичних закладів, яку їм надають священнослужителі та волонтери Церков у теперішній час. Підсумовуючи, він підтримав ідею про доцільність створення подібних громадських рад з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями на регіональному рівні – при обласних управліннях охорони здоров'я.

У ході засідання за результатами голосування головою Громадської ради було обрано академіка НАН України та Академії медичних наук України Кундієва Юрія Ілліча, а заступником голови Громадської ради – голову Комісії ВРЦіРО з питань соціального служіння, священика УГКЦ Андрія Нагірняка.

Подякувавши за надану довіру, Ю.І. Кундієв відзначив: “Ми маємо справу з аморальним суспільством. Через це є потреба у підвищенні моральних стандартів, в тому числі серед лікарів та медичних працівників. Це можна зробити лише шляхом об'єднання зусиль тих, хто займається справою здоров'я людини, і тих, хто опікується її душею”.

“У своїй діяльності ми маємо зосередитись на тому, що нас об’єднує, а це – турбота про духовне та фізичне здоров'я населення України”, – додав голова Громадської ради при МОЗ України.

Зі свого боку заступник голови Громадської ради священик Андрій Нагірняк зауважив, що при опрацюванні питань взаємодії лікарів та священнослужителів необхідно позбутися хибного стереотипу про те, що духовна підтримка потрібна людині лише в останні хвилини її життя. Він наголосив, що Церкви мають значно більший потенціал, який може дозволити не тільки зробити медичну діяльність більш гуманною, але й розширити сферу надання духовно-психологічної допомоги особам, які її потребують, на весь процес лікування.

Крім представників конфесій – членів ВРЦіРО у якості членів Громадської ради в установчому засіданні взяли участь голова НЕК України з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький, народний депутат України Михайло Косів, заступник Міністра охорони здоров'я України Зіновій Митник, виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін та практикуючі фахівці у галузі медицини. На засіданні також були присутні керівники деяких структурних підрозділів МОЗ України.

Нагадаємо, Громадська рада при Міністерстві охорони здоров'я України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій була утворена відповідно до Угоди про співробітництво між ВРЦіРО та МОЗ України від 16 грудня 2008 року. Наказом МОЗ України від 22 травня 2009 року № 358 було затверджено її персональний склад та положення.

Джерело: Інститут релігійної свободи
http://www.irs.in.ua

2009.06.04_Gromad_rada_MOZ2.jpg
2009.06.04_Gromad_rada_MOZ1.jpg

05-06-2009 01:41 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1244155298.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua