першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Від ігор до здорового способу життя

10-06-2009 09:57 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1244617052.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

До початку чого? Початку своєї спроби долучитися до остаточного пошуку того, що було рушійною силою в житті для багатьох людських поколінь. Пошуку, який вели мільйони людей, що належали до різних рас і релігій світу. Пошук ВЕЛИЧЕЗНОГО щастя…

“Використання гри Квест в досягненні величезного щастя жити здоровим” (“Quest Game for Huge Happiness in Living a Healthy Life“) – це назва останньої ініціативи Світового банку, призначеної для молоді в Україні, яка полягає у нестандартному способі поширення висновків недавно проведеного дослідження під назвою “Трагедія, якої можна уникнути: подолання кризи зі станом здоров’я в Україні – Уроки Європи”. Гра Квест стала інноваційним підходом групи працівників Банку до привернення уваги молодих людей до наслідків нездорового способу життя і заохочення їх до життя у здоров’ї і поширення цього месиджу серед інших людей в Україні.

“Схоже, що наша спроба вийти за межі традиційних засобів Банку із поширення знань спрацювала. На мою думку, нам вдалося досягти двох цілей. Ми спрямували наші зусилля на молодь – вікову категорію, яка є найбільш сприйнятливою до поведінкових змін – і ми використали молодше покоління для того, щоби привернути увагу ширшої громадськості до важливих питань охорони здоров’я”, – зазначила Юлія Смоляр, спеціаліст Світового банку із питань соціального захисту.Квест – це інтелектуальна і фізична гра, в якій групи учасників, розбиті на команди, змагаються з бігу через місто із виконанням, водночас, різних завдань і тестів, потрібного для того, щоб учасники могли дістатися до лінії фінішу. Мірою того, як команда переходить від одного завдання до іншого, її інформують про наступну точку, до якої вона має рухатися, визначаючи маршрут через місто аж до лінії фінішу. У кожній точці команда виконує різноманітні завдання – у тому числі вистави на вулицях, які пропагують переваги здорового способу життя. Виграє та команда, яка виконає всі завдання, знайде всі точки та першою досягне фінішу. Після закінчення гри нагороджуються також творчий підхід і майстерність у виконанні вуличних вистав. Сценарій цієї гри Квест базувався на результатах дослідження “Трагедія, якої можна уникнути: подолання кризи зі станом здоров’я в Україні – Уроки Європи”. Найбільш переконливі факти цього дослідження, які стосуються ризикованого способу життя та того, чим він загрожує стану здоров’я українців і очікуваній тривалості життя, представлено у брошурі під назвою “Бути європейцем означає бути молодим і здоровим”. Ця брошура слугувала “дорожньою картою” у змаганнях гри Квест і керівництвом для учасників у виконанні своїх завдань і розв’язанні загадок.

До завдань, запропонованих командам, які беруть участь у грі, належало влаштування імпровізованих вистав на вулицях – зі співами, танцями, вуличним мистецтвом та боді-артом, – які мали показувати населенню руйнівні наслідки поганих звичок. Гра проводилася у 13 містах України, включаючи Київ. У рамках гри групи учасників переміщалися з одного місця до іншого, вирішуючи конкретні завдання з допомогою своїх заданих сценаріїв. Ці місця були розташовані поблизу молодіжних центрів або вищих навчальних закладів, де сконцентровано багато молоді. Більшість цих ігор було організовано під час вихідних, щоб можна було охопити якомога більше глядачів – перехожих. На додаток до цього учасники розповсюджували згадану вище брошуру та інші інформаційні матеріали, які стосуються здорового способу життя.

Нашим головним партнером у цій ініціативі була Всеукраїнська молодіжна громадська організація “Демократичний альянс”. Місцеві філії цієї організації у Харкові та Дніпропетровську були переможцями програми Світового банку – Ярмарок інноваційних знань (Development Marketplace) , участь у якому брала молодь України, Білорусі та Молдови у 2008 році. Темою їхнього проекту, який переміг, була організація в Харкові Квесту, присвяченого здоровому способу життя. Ця концепція стала базою для гри Квест в усій Україні.

Ігри Квест відбувалися протягом тижня 22 – 29 квітня 2009 року в 13 містах, які представляли всі регіони України: у Вінниці, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Луганську, Миколаєві, Одесі, Тернополі, Харкові, Чернівцях і Києві. Про цю гру було повідомлено через різні медіа канали, включаючи оголошення в традиційних засобах масової інформації, подання інформації в Інтернеті, поширення її через передплатників Інтернету, а також через орієнтовані більшою мірою на молодь блоги, спеціальні сторінки в Контакті та інших популярних сайтах соціальних мереж. Усі канали спрацювали дуже добре, і інтерес до участі у грі Квест був дуже високим.Було подано 1022 заявки на участь у грі; найбільший інтерес виявили мешканці Вінниці (Центральна Україна). Оскільки багато завдань гри потребувало участі як мінімум 37 перехожих, то з цього випливає, що гра Квест досягла близько 7000 осіб, включаючи учасників, добровольців і організаторів з молодіжних НУО, а також місцевих і київських журналістів. Передачі про ці ігри засоби масової інформації показували також усьому населенню України. Близько 1 мільйона українців по всій Україні довідалися про ігри Квест і про месиджі, які надають ці ігри. Ці цифри свідчать про те, що як тема, так і форма цієї гри є прийнятними і популярними серед молодих людей в Україні.

“Співпраця з молоддю потребує нових підходів і особливих інноваційних методів. Справді, Квест – це сучасний підхід і наша успішна спроба привернути увагу молоді до здорового способу життя. Такі нові підходи, як Квест, мають стати прикладом успішного залучення молоді і можуть бути використані як модель в інших країнах світу” – каже Василь Гацко, керівник Демократичного альянсу.

Для багатьох молодих учасників це був перший випадок участі в такій грі. Вони пояснювали свою участь різними причинами – від простої зацікавленості формою гри, в якій вони могли використати свої інтелектуальні здібності, прагнення зустрітися з іншими молодими людьми і знайти нових друзів та бажання отримати призи, призначені для переможців гри, до просто цікавого проведення часу. “Нашою основною мотивацією до участі в Квесті був головний приз, еквівалентний сумі грошей, яку ми віддамо туберкульозній лікарні. Це жахлива хвороба, і ми боїмося, що одного дня хто-небудь із людей, яких ми любимо, може захворіти на неї. Отож ми повинні боротися з нею вже зараз”, – каже Станіслав Сягайло, учасник Квесту з Дніпропетровська.

Відповідно до основної ідеї цієї гри учасники були змішаною групою молодих людей – студентів, старшокласників і молодих людей, які вже працюють або шукають роботи. Середній вік учасників становив 16 – 26 років; наймолодший учасник мав 4 роки, а найстарший – понад 40 років.

Кілька організацій надавали підтримку і забезпечили призи для переможців. Благодійний фонд Кличків – організація, заснована славетними братами Кличками – чемпіонами світу з боксу, надала підтримку іграм у Києві, Житомирі та Вінниці. Нагороди забезпечила також кондитерська фірма “Конті” з Донецька. Відділ роботи з молоддю Дніпропетровської державної адміністрації забезпечив учасникам безплатний вхід на льодовий стадіон, у кінотеатри та фітнес клуби.Враження учасників гри в усіх містах були дуже позитивними. “Цей Квест – це ідея супер! Ця гра якраз для нас – молодих і активних! Незважаючи на те, що моя команда не виграла головного призу, ми отримали велике задоволення і багато позитивних вражень під час гри. І, що найважливіше – ми знайшли наше ВЕЛИЧЕЗНЕ щастя, як обіцяли організатори …” – каже Поліна Єрмакова, учасниця з Одеси, Південна Україна.

Гра Квест завершилася. Переможці святкують свою перемогу. Але значно важливішим є те, що в цій грі немає переможених, оскільки всі учасники зрозуміли, що їхнє ВЕЛИЧЕЗНЕ щастя – вести здоровий спосіб життя. І як наслідок, у кожному з 13 міст України сотні молодих людей знайшли Щастя і готові поділитися ним з іншими.
Джерело:http://www.dem-alliance.org/main/rn/120/news/927/

10-06-2009 09:57 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1244617052.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua