першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Європейський подих криворізького повітря(Погляд волонтера)

10-06-2009 17:15 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1244643355.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Вранішнє криворізьке сонце нещадно палило через вікно старенького трамваю, та я очевидно на те не зважав адже сьогодні був важливий день як для нашого міста так і для мене особисто. Це був День Європи!!!

І от 9-та ранку Європейське містечко вже розкинулось на площі перед техуніверситетом, волонтери старанно оформлюють намети символікою європейських держав. Попри те, що заходи ще не розпочато, євросцена не порожня, литовські музиканти налаштовують інструменти. Тож волонтерам не сумно, під звуки оригінальної литовської музики я надуваю чергову кульку з європейськими зірочками, делікатно зав'язую і чіпляю на наметах Швеції та Фінляндії.
Годинник відбив 11-ту,на площі страшенна спека, Євромістечко розпочинає роботу і відразу ж опиняється в облозі криворіжців, з майже європейським поняттям: ”Давай все, що безкоштовно”. Тим часом на сцені розпочинаються офіційні заходи. З величезного екрану до криворіжців звертається Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу, за ним, вже наживо, виступають Президент Єврокомісії в Україні Жозе Тійшейру, представники європейських посольств та міський голова. Всі вони безперечно наголошували на європейських цінностях, інтеграції, свідомості і звичайно ж говорили, що у криворіжців все це вже є. А міський голова палко доводив, що якби Євросоюз приймав міста, Кривий Ріг неодмінно вже був би там. Після офіціозу сцену заполонили місцеві криворізькі колективи, та міщанам було не того, адже всі ринули до наметів за подарунками.

Не всі посольства приділили достатньої уваги на таке “європейське місто", як Кривий Ріг. Деякі, як наприклад Великобританія, не прихаїли взагалі, інші амбасади діяли за принципом головне участь, а не перемога. Найкраще до свята підготувалися холоднокровні шведи, пунктуальні німці та наші сусіди-поляки. Шведське посольство презентувало україномовну історію Швеції, видану Шведським інститутом в Стокгольмі, поляки виконували забавні польські пісні і танці. Німці, на майже свіжому криворізькому повітрі, вчили городян німецької. Тим часом в наметі публічних дискусій ішли гарячі дебати, якийсь місцевий дідусь страшенно критикував Росію намагаючись через російськомовного перекладача донести це Президенту Єврокомісії в Україні Тійшейру. Зважений португалець говорив загальними фразами, так і не давши конкретної відповіді. Я теж вирішив не оминути нагоди задати питання пану Тійшейру. В питанні йшлося про українських заробітчан, про візовий режим, про те, чи хоче насправді Європа бути відкритою для України? Зважений португалець цього разу трохи зніяковів і дуже хотів, щось мені довести. Та між нами стояв мовний бар’єр. Перекладач безсумнівно не міг передати все те, що сказав Тійшейру. До відповіді долучились і інші високоповажні гості, у підсумку я півгодини слухав відповідь на поставлене мною питання. Та очевидно, що європейців воно роздратувало.

Чи то за Божим помислом,чи за збігом обставин нещадна спека різко змінилась пасмурною погодою, хмари наступили і хлинув дощ. Не просто дощ, а справжній водопад. Намет публічних дискусій, швидко перетворювався в намет публічного болота. В цей момент вітер, набираючи сил, ще дужче повіяв своїм холодним подихом і прапор з жовтими зірочками упав на підлогу. Що то було? Незнаю!!! Мабуть євроскептики пояснили б краще. Та враз стихія утихла і сонечко знову виглянуло з-за хмар.

Час минав невблаганно, підходила 3-тя, європосольства збирали свої речі і потихеньку лишали порожні намети, навколо яких ще з півгодини тому юрбився люд. Та свято не закінчувалося, лишався десерт.

І от, через пару хвилин зявляються все ж ті литовські музики гурт ”In Culto”. Забавні литовські піснярі дійсно розвеселили публіку. Дивакуваті штанці в клітинку, неординарна зовнішність одного з учасників безперечно привернула увагу публіки. Юрба просто шаленіла. Інкультівці чимось нагадували наший український Мед Хедс Іксель як за манерою виконання, так і за зовнішнім виглядом. Година литовського шаленства не пройшла даремно. Скільки емоцій, почуттів це було просто неймовірно. Та звичайно ж усі чекали головного гостя свята - Руслану. Навіть розважливий португалець Тійшейру не зміг утриматися і особисто оголосив виступ співачки. І ось довгоочікуваний момент. На сцені Євромістечка мов той вихор, зявляється червоношкіряний балет дикої танцівниці. А за ним самим дика і енергійна, тендітна і беззахисна, переможниця Євробачення 2004-співачка Руслана. І от щойно вона ступає на сцену ти відчуваєш, як тебе охоплюють дикі ритми твого серця, і тобі хочеться відірватись на повну. Енергійна Руслана все дужче і дужче заводила публіку. Аж ось момент, який обов’язково треба було зловити. Організатори свята пропонують нам, волонтерам, зійти на останню пісню співачки. Звичайно ж такої можливості ніхто не збирався упускати. Юрба волонтерів ринулась до сходів на сцені і в один невеличкий прохід відразу намагалось ввійти чоловік з двадцять. Протискаючись поміж юрби, я згадав про нашу європейську, майже європейську, свідомість. Та швидко про неї забув адже, як і всі намагався потрапити на сцену і долучитися до шаленства диких танців.

Та, як відомо, все минає. Минув і День Європи у нашому славному місті Кривий Ріг. І от з купою вражень, позитивних емоцій разом з україномовною компанією друзів, я прямую в сторону міського парку. Всі задоволені. Ми не говоримо, ми просто йдемо і мовчимо, адже емоції беруть верх, їх не передати словами… Лише наші усміхнені, осяяні вечірнім криворізьким сонцем, обличчя передають ту позитивну енергетику, яку ми не змогли матеріалізувати словами.

shved.jpg
liter.jpg
scena.jpg
ruslana.jpg

10-06-2009 17:15 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1244643355.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua