першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Одеса вдарила гумором по «беззаконню УЄФА»

13-06-2009 00:18 Одещина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1244841527.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Тисячі городян зібралися ввечері 12 червня на Приморському бульварі і взяли участь в акції під назвою «Вдаримо гумором по беззаконню УЄФА». Таким чином вони підтримали заклик громадської організації «Вільна Одеса»і Молодіжної ради при Одеському міському голові висловити протест проти рішення Виконкому УЄФА, яким Одеса виключена з числа міст тих, що приймають матчі Чемпіонату ЄВРО 2012.

Протягом дня ініціаторами акції був організований збір підписів під зверненням до Мішеля Платіні, у якому міститься вимога повернути Одесу у список українських міст, які будуть приймати матчі ЄВРО 2012. «Ця акція це ініціатива одеситів. Городяни не задоволені і не збираються миритися з несправедливим рішенням виконкому УЄФА, яке висмоктане з пальця. Як відомо, 11 травня були опубліковані оцінки експертів УЄФА, які свідчили про те, що Одеса за рівнем підготовки стоїть на другому після Києва місці. Існують багато проблем, які вирішуються у визначені експертами терміни.

Але, протягом двох днів відбуваються чудеса. За словами Мішеля Платіні, виходячи з консультацій з Федерацією футболу України, приймається рішенням яким Одеса викреслюється із списку міст, які приймуть матчі ЄВРО 2012. Одесити не згодні з цим рішенням. Ми заявляємо про те, що це рішення цілком корупційне. Ми боротимемося з цим рішенням, вимагатимемо його перегляду», сказав лідер громадської організації «Вільна Одеса» Марк Соколов.

За його словами, «збір підписів під зверненням одеситів до Мішелю Платіні буде продовжений і після завершення акції. Упевнені, що наші вимоги підтримають більшість городян. В УЄФА почують законні вимоги Одеси. Одній акції напевно буде недостатньо. Ми проводитимемо ще». Виступи команд КВВ присутні на акції преривали скандуванням «ЄВРО 2012 до Одеси». Марк Соколов висловив жаль з приводу того, що були зроблені спроби залякати організаторів акції і зірвати її проведення. «За даними правоохоронних органів, Григорій Суркіс не хоче мириться з тим, що мільйонне місто на цілий світ називає його корупціонером.

Стало відомо, що були проплачені два автобуси з людьми, які висунулися у напрямі Одеси, щоб зірвати нашу мирну гумористичну акцію, щоб перешкодити одеситам висловити своє відношення до такого корупційного скандалу, до такого неправомірного рішення», заявив лідер «Вільної Одеси». Голова організаційної комісії Молодіжної ради при Одеському міському голові Олексій Чорний у своєму виступі висловив впевненість, що Одеса «відстоїть своє законне право приймати матчі ЄВРО 2012». «Одеса славиться своїми футбольними і культурними традиціями, має туристичну привабливість. Саме тому ми не розуміємо, чому наше місто позбавили права приймати ЄВРО 2012. Ми не згодні з рішенням УЄФА і його непрозорістю.

Віримо в те, що стадіон наш буде добудований, аеропорт реконструйований і Одеса на сто відсотків готова приймати Чемпіонат Європи». На сцену, яку встановили на Приморському бульварі, вийшли і активісти молодіжного руху «Інтернаціональне крило Одеси». З вуст молодих людей, на різних мовах, пролунала вимога до УЄФА повернути Одесу у список українських міст, які прийматимуть ЄВРО 2012. «Одеса це велике і красиве місто.

Це місто повинне мати право на прийом великого футболу», вважають активісти руху. Перед одеситами також виступили депутат Одеської міської ради Андрій Голубов, олімпійська Чемпіонка з волейболу Олена Соколовська, команди КВВ. Присутні одноголосно підтримали текст листа одеситів до Мішеля Платіні, в якому висловлено здивування з приводу рішення прийнятого Виконкомом УЄФА. «Це рішення було таким, що більш ніж шокує. Враховуючи той факт, що перед його ухваленням експертна комісія УЄФА дійшла до висновку, що Одеса разом з Києвом буде готова прийняти ігри європейського футбольного чемпіонату в 2012 році. Комісія констатувала, що ступінь підготовки Одеси до прийому фінального турніру Чемпіонату істотно перевищує ступінь підготовки інших міст претендентів. І проте, рішення Виконкому УЄФА було затверджене.

Таким рішенням УЄФА виключив місто, яке є колискою російського і українського футболу, місто європейських традицій. Ми звертаємося до вас з наполегливим проханням переглянути передчасне вирішення виконкому УЄФА про виключення Одеси із списку міст-претендентів на проведення ЄВРО 2012, ухвалити остаточне рішення, коли можна буде об'єктивно оцінити ступінь готовності міст-претендентів (не раніше 2011 року), ініціювати антикорупційне розслідування відносно Григорія Суркіса», мовиться, зокрема, в зверненні.

Ввечері 12 червня учасники акції в Одесі хвилиною свисту (на свистках розданих городянам) висловили свій протест проти рішення Виконкому УЄФА.

Пропонуємо Вашій увазі фоторепортаж акції:
http://photo.od-news.com/thumbnails.php?album=50

13-06-2009 00:18 Одещина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1244841527.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua