першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Києво-Печерська Лавра залишиться у комунальній власності Києва?

15-06-2009 12:23 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1245057826.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

КИЇВ – Верховна Рада України не підтримала пропозицію про передачу в державну власність комплексу Києво-Печерської лаври. За відповідну постанову, внесену до парламенту членами Комітету з питань культури і духовності, 11 червня 2009 року на пленарному засіданні проголосував лише 221 народний депутат (148 – з фракції БЮТ, 54 – з фракції Блок «НУНС», 19 – з фракції Блоку Литвина), а за направлення на повторне перше читання – 225, при необхідних 226 голосів. Представники фракцій Партії регіонів та КПУ виступили проти цієї ініціативи. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи, м.Київ.

Автори ініціативи наголошували, що за наслідками виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності до Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника 7 квітня 2009 року було зроблено висновок про доволі несприятливі умови подальшого збереження Києво-Печерської Лаври як унікальної пам’ятки світового значення.

“Неузгодженість дій Київської міської державної адміністрації, центральних органів виконавчої влади та численних користувачів майнового комплексу Києво-Печерської Лаври створює реальну загрозу не лише її виключення зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, але й фактичного знищення”, – зазначалось у проекті Постанови №4378.

Як повідомляв ІРС, у зв’язку з цим народні депутати пропонували передати весь комплекс Києво-Печерської Лаври у державну власність та до сфери управління Міністерства культури і туризму України, а також переглянути доцільність перебування та відселити з території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника установи й заклади, діяльність яких безпосередньо не пов’язана з виконанням статутних завдань Заповідника, а їх існування на території Києво-Печерської Лаври не можна вважати історично зумовленим.

З іншого боку проти ухвалення цієї постанови виступили представники Партії регіонів та Комуністичної партії України, які висловили думку про те, що зазначена ініціатива завадить реалізації напрацювань останніх років щодо реконструкції Києво-Печерської Лаври.

Джерело: Інститут релігійної свободи, м.Київ
http://www.irs.in.ua

Kyiv_Pechersk_lavra1.jpg

15-06-2009 12:23 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1245057826.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua