першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Музей Івана Гончара запрошує...

15-06-2009 14:42 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1245066166.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Український центр народної культури
"Музей Івана Гончара"


ЗАПРОШУЄМО


на відкриття виставки

Народне мистецтво Львівщини


з колекції Музею народної архітектури та побуту у Львові

16 червня 2009 року о 17.00
у приміщенні УЦНК "Музей Івана Гончара"

Виставка ознайомить відвідувачів з народним мистецтвом Львівщини. Ткацтво, килимарство, вишиття, гутне скло, гончарство, різьблення, плетіння – ці та інші види народного мистецтва, здавна поширені по всій території України, на Львівщині набули своїх яскравих, самобутніх рис.
    Етнографічно-типологічні межі Львівщини охоплюють рівнинну частину Львівської області (Сокальський, Радехівський, Бродівський, Жовківський, Яворівський, Кам'янко-Бузький, Буський, Городоцький, Мостиський, Пустомитівський, Миколаївський, Золочівський, Стрийський, Самбірський, Дрогобицький р-ни) та північну частину Старосамбірського району, заходу Тернопільської обл. (Зборівський, Бережанський, Монастирецький р-ни), Рогатинський, Калушський, північну частину Долинського, північно-західну частину Галицького районів Івано-Франківської обл.
    Народне вбрання кінця ХІХ – середини ХХ століть якнайкраще змальовує естетичні, морально-етичні та звичаєві норми місцевого люду. І кожна біла вишита сорочка, яка є основою народного вбрання, – це індивідуальний витвір, що підпорядковується традиційній культурі з чітко зазначеними межами. Строга, чорно-біла графічна вишивка Сокальщини; яскрава, кольорова Яворівщина та багата різноманітністю барв Жидачівщина, де яскраві доповнюючі кольори підпорядковуються і урівноважуються ведучим бордово-чорним кольором. На виставці представлені експонати, які є типовими для даного локального регіону. Це святкове вбрання, різне за часом виготовлення, за статтю та віковою належністю.
    Гончарство Львівщини представлене розмаїтими виробами знаних і невідомих майстрів. На межі ХІХ – початку ХХ століть у Галичині існувало 820 гончарних осередків. Кожен з них на базі традиційних засобів виробляв свої оригінальні форми та техніки декору. Широкий асортимент виробів – кахлі, горщики, глечики-збанки, миски, макітри, друшляки, ринки, пампушниці, колачі, вазони, іграшки-свистунці та тарахкальця-"хихички" – до сер. ХХ ст. почав зменшуватись, орієнтуючись на найбільш вживані, а згодом і на сувенірні форми...
    Важливу групу виставкових експонатів становлять також традиційні дитячі іграшки, серед яких виділяються яворівські. Їх виготовляли з явора, липи, осики, верби, сосни, рідше бука і груші. Це коники, пташки, тарахкальця, колиски, лялькові меблі, посуд, музичні інструменти. Декоративно-емоційні якості іграшок підсилює розпис на природному тлі дерева...
Народне декоративно-вжиткове мистецтво Львівщини, яка є значною територією Галичини, – явище не лише яскраве, а й глибоке за своїми традиціями, джерелами, різноманітне за видами і формами. Це світ, таємничий у своїх образах і привабливий для сучасного глядача.

Виставка діє з 16 червня до 19 липня 2009 року
щодня, крім понеділка та останнього вівторка місяця,
з 10.00 до 17.45


ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Адреса Музею: Київ, вул. Івана Мазепи (Січневого повстання), 29.
Їхати: ст.м."Арсенальна",
авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 до кінцевої зупинки
за Києво-Печерською лаврою.
Телефони для довідок: (044) 288-54-19, 288-92-68, 229-00-87.

15-06-2009 14:42 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1245066166.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.




Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua