першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Парламентарі просять мера передати костьол св.Олександра парафії

20-06-2009 12:18 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1245489532.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

КИЇВ – 19 червня 2009 група народних депутатів України з різних парламентських фракцій звернулась до Київського міського голови Леоніда Черновецького зі зверненням щодо необхідності передачі костьолу святого Олександра і його допоміжних споруд у власність римсько-католицькій релігійній громаді в місті Києві. Парламентарі наголосили на тому, що київський міській владі ніщо не заважає передати ці об’єкти на баланс релігійної громади і таким чином дотриматися зобов'язань, взятих Україною при вступі до Ради Європи. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи, м.Київ.

Вказане депутатське звернення, яке знаходиться у розпорядженні ІРС, було ініційоване головою партії Християнсько-Демократичний Союз Володимиром Стретовичем та підписане також народними депутатами – Юрієм Прокопчуком та Віктором Швецем (БЮТ), Віктором Шемчуком та Володимиром Мойсиком (Блок «НУНС»).

Парламентарі звертають увагу голови КМДА на те, що костьол св.Олександра є центральною римсько-католицькою культовою будівлею у місті Києві, яка разом із допоміжними спорудами “вже багато років використовуються парафією за призначенням, належним чином нею утримується та, по можливості, відновлюється”. Як зазначається у зверненні, дані обставини та відсутність інших законних претендентів на повернення цих споруд свідчать про наявність усіх необхідних законодавчих та практичних можливостей для передачі цих об’єктів їх законному історичному власнику – римсько-католицькій парафії Києва.

Незважаючи на це, споруди по вулиці Костьольній, 17 (літери Б, В, Г і Д) до цього часу знаходяться у комунальній власності Києва та надаються парафії в оренду за договорами, які, окрім цього, щорічно необхідно переукладати згідно наявної у місті практики.

Як з цього приводу повідомив настоятель парафії о.Олександр Гурський: “Ці приміщення ми зараз орендуємо і щороку змушені продовжувати договори оренди, що пов’язано з чисельними бюрократичними процедурами і діями”. Він також зауважив, що “починаючи з 1992 року парафія неодноразово зверталася з цим проханням до різних державних органів, але до цього часу питання не врегульоване”.

Народні депутати України, ґрунтуючи необхідність вирішення зазначеного питання, роблять акцент на обов’язках, взятих Україною під час вступу до Ради Європи (висновок ПАРЄ № 190 (1995) від 26.09.1995 року). Згідно цього документу Українська держава зобов’язалась “вирішити питання про повернення церковної власності”, яка була незаконним шляхом відібрана радянською тоталітарною владою та підлягає поверненню у власність її історичним власникам.

Депутатське звернення завершується проханням до київського мера Л.Черновецького надати необхідне сприяння у вирішенні питання про передачу у власність згідно чинного законодавства римсько-католицькій парафії св.Олександра в місті Києві комплексу будівель по вулиці Костьольній.

Джерело: Інститут релігійної свободи, м.Київ
http://www.irs.in.ua

kostel_sv_Oleksandra1.JPG

20-06-2009 12:18 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1245489532.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua