першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Парламентарі просять мера Києва повернути костел св.Олександра

01-07-2009 14:16 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1246446999.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

КИЇВ – Народні депутати України з різних парламентських комітетів, представники фракції Блоку Юлії Тимошенко, підтримали ініціативу щодо необхідності передачі костелу Св.Олександра і його допоміжних споруд у власність римсько-католицькій релігійній громаді в місті Києві. Цього тижня вони спрямували спільне депутатське звернення до Київського міського голови Леоніда Черновецького з відповідним проханням. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи, м.Київ.

Звернення ініціювала Ольга Боднар, перший заступник голови Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, яку у цьому питанні також підтримали голова підкомітету з питань охорони історико-культурної спадщини Комітету з питань культури і духовності Василь Деревляний, заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Степан Глусь та голова Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолій Семинога.

У документі, копія якого знаходиться в ІРС, вказано, що практика обов’язкового щорічного переоформлення договорів оренди обслуговуючих будівель костелу Св.Олександра, яка застосовується по відношенню до парафії, “не знаходить розуміння не тільки в самій громаді, прихожанами якої є також високопоставлені дипломатичні особи та іноземні громадяни, але й у міжнародних структурах, які здійснюють спостерігають за виконанням Україною своїх зобов'язань перед Радою Європи”.

Парламентарі звертають увагу Київської міської влади на обов’язки України перед Радою Європи, у зв’язку з якими “режим безоплатного користування будівлями по вулиці Костьольній, 17 для римсько-католицької громади Св.Олександра не є адекватним рішенням у сфері подолання Українською державою негативної тоталітарної політики щодо Церкви”.

“…Наявні обставини вказують на необхідність передачі цих об’єктів у власність релігійній громаді Римсько-католицькій церкві в України”, – наголошується у зверненні народних депутатів.

Нагадаємо, що в середині червня цього року з аналогічним клопотанням до мера Києва Л.Черновецького звернулась група парламентарів з різних фракцій Верховної Ради України. У зверненні, ініційованому головою партії ХДС Володимиром Стретовичем, було відзначено, що київський міській владі ніщо не заважає передати римсько-католицькій костел і його допоміжні споруди на баланс парафії та таким чином дотриматися зобов'язань, взятих Україною перед міжнародним співтовариством.

Джерело: Інститут релігійної свободи, м.Київ
http://www.irs.in.ua

dep_zvernennia1s.jpg

01-07-2009 14:16 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1246446999.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua