першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

ДемАльянс підвів підсумки моніторингової кампанії по гуртожикам:

01-07-2009 18:11 Одещина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1246461119.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Моніторигові групи, які складались у середньому із трьох осіб, проводили «польові дослідження» за допомогою детально пророблених анкет та досліджень - опитників.
Значним плюсом досліджень став безпосередній контакт зі студентами, так званий зворотній зв'язок «активіст – респондент».

У ході моніторингової кампанії члени Демократичного Альянсу стикнулися з певним колом проблем, які, все ж, на заваді не стали. Серед таких можна виділити невдалі перемовини з адміністрацією гуртожитків – саме «перемовини» - єдине, що залишалось, після довготривалого та безрезультатного очікування листів-відповідей від ректорів ВНЗ, що досліджуються, та з Міністерства Освіти і Науки України.

На прес-конференції, що була проведена 30 червня Демократичний Альянс оприлюднив результати трьохмісячної роботи. Також координатори проекту презентували цікаву інформацію щодо стану одеських студмістечок.

Загалом було опитано близько 680 осіб, занотовано 34 дослідження – по одному на гуртожиток, проаналізовано стовідсотковий обсяг отриманої інформації, на основі якої й було побудовано оголошені на зустрічі з журналістами графічні проекції інформації, оприлюднений рейтинг за станом гуртожитків 14 ВНЗ Одеси.

Обговорюючи питання етапності розробки вищезазначеного рейтингу, слід зазначити, що аналітики кампанії класифікували інформацію за двома загальними блоками, а саме «комунальні проблеми» та «проблеми з адміністрацією». Загалом до шкали оцінювання було включено десять критеріїв – максимальна сума балів за якими повинна була надати ідеальному гуртожитку 100 балів - найвищу оцінку рейтингу. До оціночних пунктів потрапили такі, як-от: «коли останнього разу в гуртожитку проводився капітальний ремонт», або дані щодо стану вікон та дахів, опалення приміщень, перебоїв зі світлом, сумою офіційно сплачуваних за проживання у гуртожитку коштів та болісне питання відносин з адміністрацією – про наявність чи відсутність проблем.

Інформація, отримана «на виході», виявилась цікавою і актуальною, так, наприклад, ВНЗ – ОДАБА(Одеська державна академія будівництва та архітектури), був номінований ДемАльянсом на перше місце – за суб’єктивними оцінками аналітиків – до категорії «сапожник без сапог» або «Побудували. Навчіть ремонтувати» - за ситуацію з поганим вирішенням сантехнічних проблем, проблем з кухнями та ін., - у рейтингу цей ВНЗ зайняв десяте місце(із дванадцяти).
На передостанньому місці – ОНАС ім..Попова, а на дванадцятому, останньому у рейтингу – ОНПУ. Щодо позитивних результатів – перше місце у представленому ДемАльянсом рейтингу зайняла ОДАХ, що отримала 76 балів зі 100.


Окрім рейтингу, статистичні дані з анкет, заповнюваних студентами, свідчать про те, що приблизно 85 відсотків респондентів хочуть взяти участь у поліпшенні власних життєвих умов. Черга за адміністрацією – наскільки прислухається вона до такої констатації та чи піде на діалог.
Серед викликаючи подив фактів – інформація про те,що більша половина опитаних вдоволена станом свого гуртожитку, навіть поряд із зазначенням комунальних проблем,або «систематичним відключенням світла» чи «поганим станом «столярки». Справа у тому, що анкетовані студенти таке вдоволення пояснюють відносною - щодо оренди квартири у приватного власника - дешевизною плати за проживання у гуртожитку.
Заслуговує також уваги факт, згідно якого також переважна більшість гуртожитків, в обличчі адміністрації конкретного гуртожитку, орендує кімнати особам, що не проживають в даному ВНЗ, або, як,наприклад, в ОНПУ – на літній сезон – курортникам.
Щодо представників тваринного світу - таргани є всюди; рідше – 25 % миші, і в приблизно 10% від промоніторених гуртожитків - щурі.
Питання хабарів – стоїть гостро. Так, зважаючи на відповіді респондентів – одна сторона «дає», інша – «бере».

Отже, коло проблем окреслене.

Моніторингова група Демократичного Альянсу підготувала Звернення до Прокуратури – щодо питання неотримання у встановлений законодавством термін листів–відповідей від ректорів ВНЗ.

База даних, створена в Інтернет-мережі, продовжить своє існування задля аналізу та статистичних підсумків анкет, заповнюваних студентами, що проживають у гуртожитках, інтерактивно, або у режимі «он-лайн».


«Рука на пульсі» та громадський резонанс,відголоски якого вже чутно, дадуть змогу, не претендуючи на новизну даної проблеми, підійти до її вирішення раціонально та з конструктивністю.
Громадські слухання, круглі столи – представники, адміністрація, керівники, студенти – ДемАльянс готовий стати дієвим посередником задля руху в напрямку пошуку вирішення проблем зі станом студентських гуртожитків Одеси!
Джерело: http://www.dem-alliance.org/main/rn/120/news/950/

01-07-2009 18:11 Одещина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1246461119.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua