першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Шведський вимір християнської демократії

03-07-2009 10:57 Європа // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1246607872.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Демократичний альянс на цьому заході представляли Віктор Андрусів та Марина Деундяк.

Захід розпочався з представлення шведського варіанту християнської демократії, а також коротких дебатів всіх учасників «Літної академії 2009» стосовно важливих питань державної політики. Крім можливості перейняття досвіду функціонування політичної системи в Швеції всі учасники заходу змогли познайомитися з білоруським, молдовським, угорським та африканським (Зімбабве) втіленням християнсько-демократичних цінностей. Під час семінарів також розповідалося про важливість гендерної рівності в політичний діяльності. Адже з 349 депутатів шведського парламенту 47% це жінки. Ще один день «Літної академії 2009» був присвячений корупції та перевищенню службових повноважень, а також адміністративним та економічним обмеженням для боротьби з корупцією в середині партійної організації. Уявіть собі в Християнсько-демократичному міжнародному центрі Швеції існує документ, котрий тлумачить дії що можуть бути розцінені як корупційні та наводить методи боротьби з ними. Крім того, відбувався надзвичайно цікавий семінар присвячений LFAметоду планування проектівта його практичному застосуванню. Дійсно LFAметод дозволяє правильно спланувати проект та адекватно визначити його ефективність.Та мабуть найбільш цікавим явищем «Літної академії 2009» був Конгрес Християнсько-демократичної партії Швеції, де партія розглядає та ухвалює пропозиції своїх активістів. Перед конгресом всі ініціативи членів партії збираються і видаються в товсту книгу, а вже безпосередньо на самому конгресі партія їх розглядає і ухвалює або ж ні. Варто звернути увагу також на те, що голосування не є таємним і ухвалення рішення відбувається при згоді більшості членів, при чому тільки у випадку коли кількість голосів за і проти приблизно рівна відбувається переголосування з чітким підрахунком голосів. Також в ході Конгресу для учасників «Літної академії 2009» були організовані зустрічі з головою та секретарем Християнсько-демократичної партії Швеції, кількома міністрами шведського уряду та депутатами парламенту. Тобто підчас відвідин Швеції було висвітлено весь механізм організації влади та шведський вимір християнської демократії як втілення ціннісних кроків у щасливе майбутнє.

Проте найбільш вражаючим фактом є простота і близькість до народу представників шведської політичної еліти. Вони підходять і вітаються з тобою, у них не має надзвичайно дорогих автомобілів та величезної кількості нерухомості, вони просто такі ж, рівні між собою люди, як усі, а це і є виконанням одного з принципів християнської демократії – персоналізму. Так ідеологія в Швеції – це не просто солодка казочка, якою звикли дурити народ, а стиль життя. Адже насправді головним завданням політики є те, що вона пропонує рішення прийняті на основі цінностей.

Головою проблемою України у цьому сенсі є колосальний розрив між політикою, органами державної влади та народом, а також відсутність цінностей на основі яких ухвалюються рішення. Адже, як відомо, легко прийняти рішення, важко прийняти хороше рішення.
Джерело: http://www.dem-alliance.org/main/rn/120/news/952/

03-07-2009 10:57 Європа // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1246607872.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua