першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Дотримання прав мігрантів – іспит для України

04-07-2009 20:12 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1246727530.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Чернігівський Центр Прав Людини розпочав реалізацію проекту „Дотримання прав мігрантів – іспит для України”. В рамках діяльності проекту передбачається вивчення реально існуючого рівня дотримання прав іноземців, які незаконно перебувають в Україні, широкого інформування й обговорення результатів моніторингу.

В останні роки в Україні спостерігається істотне збільшення міграції. Але серед іноземців, що прибувають в Україну, є біженці й особи, які змушені шукати притулку. Права людини повинні дотримуватися у всіх аспектах імміграційної політики. І тут принципове значення мають процедури прийому мігрантів. Загальне правило полягає в тому, що права людини повинні без дискримінації гарантуватися і громадянам країни і іноземцям. Мігранти, що перебувають на нелегальному становищі, також мають свої права. Їм не можна відмовляти в соціальних правах, таких, як доступ до необхідного медичного обслуговування й освіти. Крім того, вони мають право на подачу прохання про надання їм дозволу на проживання. Вони повинні бути захищені від незаконного арешту, їх не можна висилати в ті країни, де вони можуть бути піддані жорстокому поводженню або катуванням, і вони не повинні бути вислані без надання їм можливості оскарження в судовому порядку такого рішення. Але ці права не завжди дотримуються.

Одна із проблемних областей де можуть порушуватись права нелегалів - пункти тимчасового перебування. У Чернігівській області знаходиться найбільший пункт. Там утримуються нелегальні мігранти, які доставляються з різних регіонів України (близько 60%) і особи, затримані прикордонниками або іншими службами в прикордонних районах (40%).

Проект здійснюється у співпраці з благодійним фондом “Рокада” та УМВС України в Чернігівській області.

Діяльність проходить за підтримки «Фонду сприяння демократії» посольства США в Україні.

04-07-2009 20:12 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1246727530.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua