першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Новий механізм фальсифікації наступних виборів

04-07-2009 21:05 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1246730726.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Вже багато років під час виборів міжнародні спостерігачі дорікають нам, що у нас є величезні проблеми з виборчими списками. Відтак, досі держава не змогла створити Єдиного реєстру виборців, не дивлячись на те, що усі технічні можливості для цього є. Така ситуація вигідна деяким політичним силам, адже без єдиної бази сфальсифікувати вибори набагато легше.
На виборах Президента України масштабні фальсифікації будуть створюватись завдяки маніпуляціям з реєстрами виборців. Справа в тім, що усі бази данних про українських громадян знаходяться у руках двох приватних компаній, які належать депутату від Партії Регіонів.
Десь місяць тому депутат-комуніст Ігор Калєтнік звинуватив міністра юстиції Миколу Оніщука у тому, що він сприяв коррупційній схемі по відмиванню коштів, сплачених приватними нотаріусами за доступ до державних реєстрів. Справа в тім, що уся інформація про українців зберігається у ДП "Держінформюст", яка і забезпечує технічний доступ до інформації щодо кожного з нас. У свою чергу "Держінформюст" використовує для цього програмне забезпечення (ПЗ), створене компаніями "3-Т" та "Арт-мастер". Незважаючи на те, що за цю компютерну систему було створено за рахунок Держбюджету, чомусь авторські права на ПЗ залишились саме у цих приватних компаній. Кожного разу користуючись реєстрами, приватні нотаріуси сплачують компаніям "Арт-мастер" і "3-Т" кошти за користування ПЗ - так звану авторську винагороду. Наприклад, у вартість довіренності на автомобіль входить і ціна послуг компанії "3-Т" - 51 грн.
При цьому ці приватні компанії мають доступ до державної інформації, можуть вносити до реєстрів зміни, або, наприклад, зовсім знищити за своїм бажанням базу. Чи тимчасово прикрити її. Належать ці компанії концерну ЄДАПС, що тісно повязаний з депутатом від Партії Регіонів паном Грицаком.
Тепер уявіть який ресурс і які можливості отримує Партія Регіонів перед виборами і під час їх... Адже саме її структури будуть створювати Реєстр виборців, вносити до нього зміни... Достатньо взяти дані про мільйон людей з одного регіону і перенести їх до іньшого регіону і все - вибори виграні. Ця можливість буде залишатися доти, допоки держава не прибере доступ до приватних данних будь-які комерційні структури.

04-07-2009 21:05 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1246730726.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua