першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Відкриття Мамаєвої слободи

10-07-2009 12:01 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1247216518.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Вчора у Києві сталася визначна культурна подія, а саме відкриття козацького селища “Мамаєва слобода”.
При вході у Мамаєву слободу двійко козаків, які пропускають усіх, хто у вишиванках.Адже це дрес-код заходу. Всім іншим вхід платний.
Біля входу стоють піраміда із діжок, правда, невідомо, чи є там порох?
Від входу на територію і до центра селища всіх бажаючих доставляє віз із двійкою коней, який супроводжують пара вершників-козаків. В центрі можна побачити ярмарок із вишиванками, горщиками та іншим крамом. Якщо заглибитись у селище від центральної площі, знайдемо різноманітні хати, господарські споруди, вітряки. На одному з подвірь скупчились люди, в центрі кола людина із гончарним кругом навчає всіх бажаючих робити горщики, мисочки і тп. Це хата гончара. Якщо ще трохи гарненько пошукати, можна натрапити також на хату коваля.
Яке село та й без ставу? Мальовнича водойма, на березі якої навіть можна побачити водяний млин, щоправда непрацюючий. А якщо встать на місточок і кинуть шматочок хліба у воду, біля поверхні води одразу з”являть десятки невеличких карасиків.
В одній з хат селища відтворено інтер”єр козацьких часів, також є невелика експозиція кераміки та вишивання. Хата, за звичаєм, оздоблена іконами та зобюраження козака Мамая.
Також на території селища є козацька дерев’яна церква. На її подвір”я можна потрапити з центральної площі , якщо піднятись на невеличкий пагорб. На території церкви стоять пам”ятні хрести козацьким куреням . Церква є діючою.
Всіх зголоднілих відвідувачів на березі ставу годуваликозацькою юшкою, яку варили тут же у великих казанах. Поряд на березі гурт жінок в українських строях співає народних пісень.
Найбільш динамічна та видовишніша частина святкової програми – виступ козацького кінного театру. На центральній площі , поряд із ярмарком та сценою, на огородженому від відвідувачів просторі (коні тварини норовливі, всяке може бути) хлопці-козаки,а серед них навіть одна дівчина, показували публіці різноманітні трюки верхи, а на завершення вишикувалися у піраміду не злізаючи із коней.
Вечоріло, і свято продовжилося вже біля сцени на центральній площі. Спочатку були виступи музикантів із народними інструментами, співали козацькі думи та пісні. На завершення святкової програми приїхав Олег Скрипка із своїм оркестром, це цимбали, скрипка, труба, контрабас, ударні. Сам Скрипка грав то на гітарі, то на баяні. У виконанні оркестра були народні українські пісні та кілька пісень гурту ВВ. Люди поза сценою під цю всю красу танцювали, підспівували та водили хороводи.Танцювали всі, від маленьких дітей до літніх бабусь, і скрізь, куди не подивишся, люди у вишиванках. На завершення концерту Скрипка заспівав свою “Країну мрій” .

10-07-2009 12:01 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1247216518.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua