першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Закон про погодинну оплату праці – половинчасте рішення

15-07-2009 19:08 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1247674130.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Профспілки обов’язково повинні взяти участь у розробці механізму розрахунку мінімальної погодинної оплати праці. Про це заявив голова Національного форуму профспілок України Мирослав Якібчук, коментуючи підписаний Президентом Закон про погодинну оплату праці.
За його словами, Закон – половинчасте рішення проблеми, хоча, звичайно, кроком вперед є те, що тепер роботодавець зобов’язаний буде платити працівникові не нижче певного мінімального рівня за годину праці. «Це більш чесна й точна модель, особливо з огляду на те, що багато працівників в Україні переведені на неповний робочий день. Але, водночас, у самому Законі не визначений механізм розрахунку мінімальної погодинної оплати, – говорить Мирослав Якібчук. – І тому ми вимагаємо, щоб Кабінет Міністрів при розробці механізму розрахунку врахував пропозиції профспілок».
Разом із тим, на думку профспілкового лідера, Закон дає лише формальне наближення вітчизняного законодавства до міжнародних стандартів в оплаті праці.
«Зрозуміло, що багатшими від цього працівники не стануть. Бо розрахунок погодинної оплати пропонується вести від рівня мінімальної щомісячної зарплатні. Тобто, якщо на сьогодні щомісячна зарплатня становить 630 грн., то погодинна, скоріш за все, складатиме 3,84 грн. за годину. Порівняйте: середній рівень погодинної зарплатні в Європі – 11 євро, а в США – більше 7 доларів. Тут до міжнародних стандартів Україні далеко», – підкреслює М. Якібчук.
Довідка: Національний форум профспілок України створений у грудні 2004 року як незалежне профспілкове об'єднання європейського зразка. НФПУ налічує понад 2 млн. членів. Своєю метою НФПУ вважає створення в Україні потужного деполітизованого профспілкового руху, здатного захищати інтереси трудящих.

15-07-2009 19:08 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1247674130.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua