першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Прем’єр-Міністру України Ю.В.Тимошенко

16-07-2009 13:12 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1247739173.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Прем’єр-Міністру України
Ю.В.Тимошенко

Про зняття
пам’ятника В.Леніну у Києві
із Державного реєстру нерухомих пам’яток

Шановна Юліє Володимирівно!

2 липня, Парламентська Асамблея ОБСЄ прийняла резолюцію, яка рівною мірою засуджує сталінізм і нацизм. Як зазначається у тексті резолюції, два головні тоталітарні режими, нацизм і сталінізм, принесли геноцид, порушення прав і свобод людини, військові злочини і злочини проти людства". Документ закликає всіх членів ОБСЄ разом протистояти будь-якому тоталітарному правлінню, якого б ідеологічного підтексту воно не несло і засуджує "вихваляння тоталітарних режимів, включаючи проведення публічних демонстрацій, що прославляють нацистське або сталіністське минуле".
Україна, яка чи не найбільше постраждала від тоталітарного комуністичного режиму на законодавчому рівні засудила цей режим.
Прийнято ряд законодавчих актів з цього приводу, зокрема: Закон України «Про Голодомор 1932—1933 років в Україні», Указ Президента України «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні», Указ Президента України «Про додаткові заходи щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років в Україні»). Відповідно до зазначених нормативних актів, підлягають демонтажу пам’ятники та інші об’єкти архітектури, які возвеличують осіб, що причетні до Голодомору та політичних репресій.
Однак, на 18 році незалежності, пам’ятники організатору злочинного режиму В.Леніну та іншим діячам режиму, що безпосередньо причетні до політичних репресій та голодомору, все ще залишаються стояти як в столиці України – місті Києві та інших містах, містечках та селах України.
Із висновків Українського Інституту Національної пам'яті від 01.07.2009 №01/454, вбачається, що «політичні репресії, масовий терор були невід'ємною складовою становлення комуністичного тоталітарного режиму з перших його днів. Масового характеру політичні репресії набули наприкінці 1917-поч.1920-х років- за керівництва В.Леніна, та наприкінці 1920-х -- поч.1950 х років -- під керівництвом Й.Сталіна. В.Ленін є головним ідеологом терору і несе головну провину за здійснення політичних репресій як головна особа у Жовтневому перевороті 1917 року. В.Ленін безпосередньо причетний до створення репресивних органів комуністичного режиму- "Надзвичайних комісій" (рос. "ЧК"). Таким чином, В.Ленін є натхненником та безпосереднім творцем терористичного комуністичного режиму, який у 1932-1933 роках здійсним масове вбивство голодом- геноцид українського народу. Принципова позиція Інституту Національної пам'яті- діячі комуністичного режиму не можуть бути вшановані у назвах вулиць, парків, скверів, пам'ятниках тощо.
Міністерством культури та туризму внесено подання до Кабінету Міністрів України стосовно виключення пам’ятника В. Леніну у м. Києві із державного реєстру нерухомих пам’яток національного значення, куди його було включено постановою Ради Міністрів УРСР від 27.07.1965 р.No.711.
Проект відповідної постанови Кабінету Міністрів погоджений Урядовим комітетом.
Враховуючи обов’язковість резолюції ОБСЄ для України, зважаючи на вищевказані норми Законів та нормативних актів, для недопущення подальшого завдавання моральних збитків громадянам України, а також для відновлення справедливості та історичної пам’яті,

ПРОСИМО:

Негайно вилучити із Державного реєстру нерухомих пам’яток національного значення пам’ятник В.Леніну, що знаходиться на Бульварі Шевченка у м.Києві, а також усі памятники та пам’ятні знаки діячам комуністичного режиму 1917-1991 років, що причетні до Голодомору та політичних репресій.


З повагою,
Всеукраїнське товариство “Просвіта”

Спілка офіцерів України

Народний Рух України
Українська Народна партія

ВО «Свобода»

ГО «Люстрація»

Оргкомітет підготовки Міжнародного суду
над злочинами комунізму

Всеукраїнське об’єднання ветеранів
Організація Українських Націоналістів

Фундація Ольжича

ОУН (Державників)

“Українська партія”

Товариство “Меморіал”

КРОГ (Київська рада об’єднань громадян)

Конгрес Українських Націоналістів

ГО „Український Севастополь”
Звичаєва громада українських Козаків
Центр Національного відродження
Міжнародна ліга ”Матері і сестри МУ”
Молодіжний Націоналістичний Конгрес
УНА-УНСО
Товариство політв’язнів та репресованих
ГО «Патріот - захисник Батьківщини»
МГО «Патріот»
Молодий Народний Рух
Студентське Братство
Українська патріотична асоціація
Українська громада Києва
КОО «Українська справа»
Асоціація дослідників голодоморів в Україні
Українська Республіканська партія (Лук‘яненка)
ВО «Тризуб» ім. Ст. Бандери

16-07-2009 13:12 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1247739173.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua