першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

на газету ВПЕРЕД наїхав голова райради Одещина

17-07-2009 08:33 Одещина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1247808798.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ трудового колективу редакції газети "ВПЕРЕД" до ЧИТАЧІВ, прокурора Роздільнянського району Е.Г. ДЗЕБКА та голови Роздільнянської районної ради І.Б. СІКАЧИНА, Одещина
До відома «Майдану», усім, хто захищає себе і свій народ

Другого липня цього року відбулася розширена нарада підголовуванням виконуючого обов'язки голови райдержадміністрації Ф.В. Сігала з питання подальшої діяльності ТОВ "Міжнародний аеропорт"Лиманське". На цю нараду були запрошені голова районної ради, керівники силових структур району, Пенсійного фонду, податкової інспекції, земельних ресурсів, Білгород-Дністровської митниці, підрозділів райдержадміністрації, члени постійної комісії районної ради з питань спільної власності територіальних громад району.
Керівництво аеропорту надало докладну інформацію про реальний стан підприємства, його проблеми і шляхи їх вирішення. Було зазначено, що понад три роки районною радою не вирішується низка питань щодо приватизації майна, оформлення земельних відносин тощо. Рік тому керівництво районної ради на площі біля райдержадміністрації обіцяло лиманчанам режим сприяння у розв'язанні зазначених питань. Але жодна проблема за цей час не була вирішена, що призвело до неможливості запланованого розвитку аеропорту.
З не менш актуальним питанням прийшов на нараду трудовий колектив редакції газети "ВПЕРЕД". Впродовж трьох останніх років точиться боротьба між районною радою і райдержадміністрацією та трудовим колективом на предмет "Хто хазяїн в редакції?". Невідповідність Статуту КП "Редакція газети "ВПЕРЕД" Установчій угоді між засновниками та чинному законодавству, внаслідок чого районна рада зробила життя трудового колективу редакції нестерпним, і привела його на цю нараду.
Журналісти прийшли з конструктивними пропозиціями: внести зміни у Статут підприємства відповідно до Установчої угоди між співзасновниками, не нав'язувати колективу редакції керівника в особі Т.М. Калашинської. Але голова районної ради І.Б. Сікачин не почув голосу впередівців. Тоді було запропоновано рай-держадміністрації вивести із співзасновників районну раду, як співзасновника, який не виконує Установчу угоду, і ввести у співзасновники трудовий колектив редакції газети "ВПЕРЕД". Це довготривалий шлях, а районна рада вже сьогодні створила вкрай несприятливі умови роботи колективу редакції.
Відкритий лист, з яким ми звертаємося до читачів, посадових осіб, - це прохання про допомогу вже сьогодні захистити від свавілля голови районної ради трудовий колектив, свободу слова, право громадян на інформацію.ШАНОВНІ ЧИТАЧІ!
Як ви зрозуміли з попередніх публікацій - з газетою "ВПЕРЕД" не все гаразд. До нас телефонують, при зустрічах на вулиці питають: що відбувається в редакції? Тому колектив прийняв рішення поінформувати вас про непросте життя районки.
Ті, хто є постійними нашими читачами, неодноразово читали про ті чи інші негаразди у стосунках між газетою та місцевою владою. Переважно чинить на нас тиск і створює проблеми один з наших засновників - районна рада. Прикро, що доводиться з цим виходити на сторінки газети і "виносити сміття з оселі", але вести діловий і конструктивний діалог з колективом редакції у нинішньому форматі голова районної ради І.Б. Сікачин відмовляється.
Як ми вже писали в своєму попередньому газетному матеріалі, впродовж двох років, а вірніше з квітня 2007 року, колектив редакції газети "ВПЕРЕД" відчуває тиск і переслідування з боку Роздільнянської районної ради в особі її голови, Ігоря Борисовича Сікачина. З його приходом на посаду голови районної ради в травні 2006 року, практично всі дії щодо редакції і її керівництва чиняться з порушенням чинного законодавства, елементами переслідування журналістів, втручанням у господарську, кадрову, виробничу та творчу діяльність редакції, а саме:
- різко зменшилася грошова підтримка газети з районного бюджету;
- створена редакційна колегія районної ради, яку очолює заступник голови райради, завданням її є цензура газети;
- у порушення чинного законодавства до газети приєднали районне радіомовлення, яке не пройшло державну реєстрацію як ЗМІ і не має ліцензії на мовлення;
- районна рада не укладає угоди з редакцією на висвітлення своєї діяльності;
- голова райради без погодження зі співзасновником (райдержадміністрацією) звільняє і призначає редакторів;
- працівники районної ради дозволяють собі некоректну поведінку з працівниками редакції, проводять перевірки, складають різного роду акти, вимагають передачі технічної доку-ментації на майно тощо;
- за особистою вказівкою І.Б. Сікачина ТОВ "Лєрадрук", яке орендує в редакції 27,5 кв. м, припинило оплату за оренду приміщень з травня 2006 року, а ПСВ "Преса" платить з січня 2009 року 1 (одну) гривню в рік за оренду 21,7 кв. м;
- переслідуються журналісти через професійну діяльність.
Наведені факти підтверджуються конкретними документами.
25 березня 2008 року з посади звільнили редактора Т.Б. Хамардюк за... "припинення роботи районного радіомовлення". Нині за особистим рішенням І.Б. Сікачина звільнена тимчасово виконуюча обов'язки редактора О.М. Ковтун, бо вона йому не подобається, а подобається Т.М. Калашинська (саме цю причину він назвав на нараді, що відбулася 2 липня 2009 року), яку він вперто намагається призначити виконувачем обов'язків редактора без рішення сесії райради. Всі ці звільнення проводяться з грубими порушеннями трудового законодавства і чинного законодавства щодо друкованих засобів масової інформації, без узгодження з іншим засновником - райдержадміністрацією та, бодай позірною, думкою трудового колективу.
Майже з усіх зазначених питань редакція неодноразово зверталася до прокуратури, у судові органи. Але практичної допомоги наразі не отримала. Наприклад, Роздільнянський районний суд цивільний позов Т.Б. Хамардюк від 24 квітня 2008 року відхилив, зазначивши, що він є адміністративним. Вона направила, як і вимагав суд, новий, вже адміністративний позов. Через два тижні поштою прийшла ухвала про те, що позов повинен бути не адміністративним, а цивільним. Розуміємо, ситуація непроста і вимагає ретельного вивчення.
Поки суди розбиралися з кваліфікацією позову, прокуратура готувала протест прокурора на рішення Роздільнянської райради № 181-V від 25.03.2008 року на особисте звернення Т.Б. Хамардюк від 10 квітня 2008 року. І таки надіслала протест прокурора на зазначене рішення 12 серпня 2008 року до районної ради. В заключній частині цього документа наголошено, що "протест прокурора зупиняє дію опротестованого акту і підлягає обов'язковому розгляду відповідним органом або посадовою особою у 10-денний строк. Залишення посадовою особою без розгляду протесту прокурора, а також несвоєчасна на нього відповідь, відповідно до статті 185-б КпАП України, приводить до притягнення винної особи до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу".
І.Б. Сікачин поклав протест у шухляду і вичікував понад місяць. Протест не був виконаний, голова районної ради порушив закон, але не був притягнутий до відповідальності. Це дивує, адже депутати органів місцевого самоврядування ніби не захищені недоторканістю.
Сьогодні голову районної ради не влаштовує О.М. Ковтун, яка, в свою чергу, стала на заваді привласнення майна редакції та втручання у творчу та кадрову діяльність установи. Хоча і в цій ситуації голова районної ради своїми рішеннями у порушення чинного законодавства просто таки роздає задарма кабінети редакції - вже роздав третю частину від загальної площі, чим погіршив фінансовий стан редакції.
А останнє рішення І.Б. Сікачина про призначення Т.М. Калашинської виконувати обов'язки редактора обурило нас, трудовий колектив. Чого лише вартий той факт, що ця особа «ощасливила» своєю причетністю сім партійних організацій (КПРС, РУХ, "Реформи і порядок", ВО "Батьківщина", Партія пенсіонерів, "Захисники Вітчизни", Партія регіонів). Її авторитет у районі, як заслуженого журналіста, ми відчули за 70 днів керування редакцією у березні - травні цього року.
За ці два з лишком місяці газету перетворили на орган Партії регіонів. Працівники апарату районної ради, депутати районної ради (переважно від Партії регіонів) контролювали випуск газети, змінили своє робоче місце на кабінет Калашинської. Ці люди керували нами - працівниками редакції, редагували шпальти газети, вивчали законність оплати нашої праці, внутрішню документацію установи тощо. Постійна напруга і присутність сторонніх заважали творчому і виробничому процесам.
Після її звільнення з редакції по закінченні трудової угоди за районною організацією Партії регіонів і кандидатом на посаду мера від цієї партії залишився борг. Лише завдяки О.М. Ковтун ці кошти у сумі майже 4 000 гривень були повернуті у бюджет редакції з великим запізненням і певними перешкодами. До речі, редакція працює з клієнтами за принципом передоплати. На якій законній підставі вона змінила ці правила для Партії регіонів, залишається без відповіді.
Ще не забули ми результатів перевірки контрольно-ревізійного управління у 2004 році. За два з половиною роки, що перевірялися, а керували у той період Г.С. Степанова і Т.М. Калашинська, ми розраховувалися півтора року - повертали кошти до бюджету редакції. Перевірку обласним управлінням КРУ у 2007 році, яку так ретельно організувала районна рада, ми навіть не помітили. Наведені факти можна легко перевірити.
Відвідавши у травні трудовий колектив на запрошення Т.М. Калашинської, голова районної ради пообіцяв редакції у травні додаткову дотацію у сумі 15 000 гривень. За кілька днів після виробничої наради Калашинська була звільнена. І палко обіцяні головою кошти редакція не отримала. А через місяць районна рада (в особі Сікачина) "народила", у порушення свого ж Регламенту та рішення грудневої 2008 року сесії, конкурсну комісію і призначила на її засіданні потрібного голові керівника. При цьому голова райради своїм листом заблокував рахунок у казначействі. Сьогодні ми маємо заборгованості до бюджету, за виробництво і по заробітній платі.
Ось так виконується районною радою Закон України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів". Ось так, використовуючи своє службове положення і перевищуючи надані роздільнянською громадою повноваження, голова районної ради безкарно порушує закони України, принижує і знущається над трудовим колективом редакції, щоб задовольнити свої амбіції.
Шановний Едуарде Григоровичу!
Просимо Вас, прокурора району, оперативно підготувати відповідь, а у разі присутності факту порушення українського законодавства, відповідно відреагувати на чотири звернення т.в.о. редактора О.М. Ковтун щодо законності її звільнення та припинення особистим розпорядженням І.Б. Сікачина планового фінансування редакції.
Шановний Ігоре Борисовичу!
Колектив редакції звертається до Вас з проханням зважати на думку трудового колективу, поважати її, шанувати нашу працю і право на її гідну оплату, а не ставитися до нас, як до бидла, яке можна загнати у стійло. Нагадуємо, ми - громадяни України, які мають не лише обов’язки, а й рівні з Вами права. Фінансово обмежуючи редакцію, Ви не забуваєте про себе, затверджуючи на сесіях собі особисто надбавку до зарплати - 75% інтенсивності і 25% преміальних. Нині - ХХІ століття, а не 33-й чи 37-й рік. Ви представляєте одну з гілок місцевої влади. Тож не дискредитуйте своїм свавіллям і вседозволеністю повагу до влади, демократії в Україні.
Шановні читачі!
Газета "ВПЕРЕД" - інформаційне друковане видання територіальної громади Роздільнянського району. Ми отримуємо фінансову підтримку з податків, які сплачуєте ви у районний бюджет. І ми зробимо все, щоб ви отримували не друкований орган однієї якоїсь партії, а районний часопис. Як нам нині не важко, але ви районку читатимете своєчасно і в повному обсязі.

З повагою колектив редакції газети "ВПЕРЕД": О.М. КОВТУН, В.В. КОЛПАКОВ, В.Є. ТРИБУНСЬКИЙ, Л.В. ЗАБЛУДНЯК, А.Б. БОЙЧЕНКО, Н.Ю. СУХІНА, Л.М. ТЮРИНА, Н.В. НЕПОМЯЩА, Ю.В. ГАНГАН та голова Роздільнянської первинної журналістської організації, співголова Асоціації редакторів Одещини Т.Б. ХАМАРДЮК.

17-07-2009 08:33 Одещина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1247808798.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua