першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

"Молодь Шишаччини ХХІ" засуджує дії Полтавської обласної ради!

17-07-2009 11:51 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1247820680.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Шишацька районна організація "Молодь Шишаччини ХХІ" засуджує дії Полтавських обласної та міської рад!

Шишацька районна організація «Молодь Шишаччини ХХІ» рішуче засуджує дії Полтавської обласної ради і особисто її голову Олександра Удовиченка та Полтавської міської ради на чолі з Андрієм Матковським за свідомі злагоджені антиукраїнські та протидержавні дії по відношенню до встановлення у Полтаві пам’ятника державному, політичному і культурному діячеві, дипломату, гетьману Лівобережної України Івану Степановичу Мазепі. Відповідну Заяву сьогодні підписав Голова ШРО "Молодь Шишаччини ХХІ" Віталій В'юн.

У Заяві, зокрема, йдеться:

"... Ми нагадуємо чиновникам обласного центру про те, що Іван Мазепа поніс велику жертву за спробу боротьби за незалежність свого народу і прагнення створити з України незалежну державу західноєвропейського типу, визволивши її з-під московської влади.

Незаперечним є те, що досвідчений політик і дипломат І. Мазепа захищав саме загальноукраїнські інтереси. Він дійсно пішов проти російського царя, але аж ніяк не зрадив національний інтерес свого народу. Усвідомлюючи загрозу монархічної політики Петра І для існування Української держави, він сміливо підняв прапор національно-визвольної боротьби за свободу України. І цей вчинок гідний наслідування і має надихати нові покоління борців за національне визволення!

Хто як не Іван Мазепа вкладав величезні кошти у розвиток української освіти, науки, мистецтва, книгодрукування, духовності, справедливо вважаючи, що лише таким чином Україна зможе зрівнятися з Європейськими державами!

Свого часу Г. Хоткевич писав про Мазепу: «Може й не весь він чистий, як Христос.., але ж його ім ’ я серед борців, а не серед тих, хто «за шмат гнилої ковбаси» продав і «рідний край, і народ, і його будучність, і свободу».

Сьогодні деякі депутати Полтавської обласної та Полтавської міської рад дуже нагадують таких продажників, хоча могли б звернутися до постаті Івана Мазепи, пригадати його справи і наслідувати успіхи, а не повторювати помилки.

Ми закликаємо всі національно-свідомі організації Полтавщини долучитися до боротьби за те, щоб пам ’ ятник славному гетьману І. Мазепі постав у Полтаві до Дня Незалежності України!

Закликаємо Президента України Віктора Ющенка посприяти полтавській громаді у вирішенні цього питання!


Прес-служба організації "Молодь Шишаччини ХХІ"

17-07-2009 11:51 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1247820680.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua