першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

НФПУ: Позачергова сесія ВР є черговим витком популізму

21-07-2009 18:48 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1248191297.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Проведення позачергової сесії парламенту 24 липня – черговий виток популістської кампанії на користь одного з претендентів на президентську посаду. Про це заявив голова Національного форуму профспілок України Мирослав Якібчук, коментуючи проведення позачергової сесії та заплановане голосування за закон про підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму.
Якібчук переконаний, народні депутати, які тривалий час блокували діяльність Верховної Ради під виглядом турботи про добробут людей, прекрасно розуміють, що на підвищення соціальних стандартів у державному бюджеті немає коштів. За його словами, щоб підняти мінімальну зарплату майже на 200 грн., неминуче доведеться надрукувати майже 50 мільярдів грн., що призведе до катастрофічного ривка інфляції.
«Якби політики справді хотіли покращити добробут населення, вони б представили програму виходу з кризи. Ця програма мала б включати створення робочих місць і ліквідацію більшості пільг, послаблення податкового тиску і водночас жорстке стягнення податків, стимулювання споживчого попиту і розвиток перспективних галузей економіки, - говорить лідер профспілок. - На жаль, ні влада, ні опозиція такої програми не мають. Усі політичні сили в Україні схильні підмінювати реальну соціальну політику обіцянками грошей напередодні виборів».
За його словами, соціальні виплати населенню мають зростати лише за умови зростання ВВП, а в Україні від початку року показник валового внутрішнього продукту знизився на 20,3%. Окрім того, навіть без пропонованого підняття соціальних видатків останній квартал 2009 року може бути позначений сильними інфляційними ризиками, а дефіцит бюджету 2010 року, цілком імовірно, складе 130 мільярдів гривень.
«Замість того, щоб займатися популізмом, народні депутати мали би продемонструвати персональну відповідальність перед країною. Більшість із тих, хто турбується про зарплати трудящих з трибуни парламенту, на власних підприємствах ці зарплати урізають і затримують», - додає Якібчук.

21-07-2009 18:48 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1248191297.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua