першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

60 ти річчя рейду відділу УПА в Румунію

06-08-2009 23:25 Івано-Франківщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1249590350.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

02 серпня 2009 р. в с. Космач Івано-Франківської області відбулось відзначення 60-ти річчя рейду відідлу УПА в Румунію (1949 р.). На заході були присутні керівники Косівського району, сільский голова с. Космач, ветерани УПА, місцеві мешканці, родичі учасників рейду та інші. Захід був організований Косівською районною адміністрацією та районною радою. Ветеранам УПА та родичам учасників рейду було вручено памятні відзнаки до 60-ти річчя події. Ініціаторами проведення заходу стали відомі львівські дослідники Василь Гуменюк та Віталій Манзуренко - автори виданої в 2007 р. книги про рейд відділу УПА в Румунію, єдиної поки книги, в якій детально описано про намагання українських повстанців сконтактуватись з антирадянським підпіллям в Румунії. Незважаючи на спеку понад у 30 градусів подивитися на нагородження прийшло близько 100 чол. Ветерани УПА у виступах поділилися своїми спогадами про минуле, дослідники В. Манзуренко та В. Гуменюк розповіли про подробиці рейду 1949 р. Предсмтавники місцевої влади пообіцяли продовжити проведення памятних заходів щодо вшанування ветеранів ОУН і УПА, а також просвітницьких заходів для молоді. Начальник Центру вивчення докумнетів з історії визвольного руху архіву СБУ О. Іщук розповів про перспективи наукового вивчення історії ОУН та УПА за розсекреченими документами радянських каральних органів. На церемонії були присутні місцеві журналісти з Косова та Надвірної, тому прочитати про подію можна буде і у пресі. В кінці заходу місцевий священик відправив панахиду за загиблими вояками УПА - борцями за волю України. Всі присутні дійшли думки, що необхідно продовжувати активно вивчати історію українського визвольного руху ХХ століття, не забувати важливі сторінки нашої минувшини.

06-08-2009 23:25 Івано-Франківщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1249590350.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua