першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Уряд ухвалив рішення щодо поліпшення умов духовного служіння

21-08-2009 14:26 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1250853977.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

КИЇВ – Кабінет Міністрів України на своєму засіданні ухвалив Постанову щодо поліпшення порядку в’їзду в Україну священнослужителів з інших країн та запропонував парламенту звільнити від ПДВ ввезення в країну Біблій у режимі імпорту. Ухвалені зміни передбачають, що для іноземців та осіб без громадянства, які прибули в Україну в релігійних справах або для роботи в релігійних організаціях на території України і отримали візу типу «Р», реєстрація проводиться на період дії візи. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи, м.Київ.

Згідно з прийнятою Кабінетом Міністрів постановою №811 від 05.08.2009 р., священнослужителі з інших країн, які отримали річну багаторазову візу для служіння в Україні, зможуть залишатися в країні не 180 днів, а протягом всього року – тобто на термін дії візи.

Більше того, новий документ передбачає можливість видачі священнослужителям віз та реєстрації їх перебування в України строком до трьох років, чому має передувати обов’язкове узгодження з Державним комітетом України у справах національностей та релігій.

Нагадаємо, що прохання про відповідні зміни було зазначене у зверненні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) до Прем’єр-міністра України від 13 липня 2009 року. Пізніше, як повідомляв УНІАН, глава уряду Юлія Тимошенко пообіцяла вирішити питання з візами для іноземних священиків під час особистої зустрічі з главою Конференції католицьких єпископів України латинського обряду архієпископом Львівським Мечиславом Мокшицьким, яка відбулася за ініціативою католицького ієрарха 29 липня.

Крім цього, за результатами зустрічі з членами ВРЦіРО Кабінет Міністрів розробив та вніс до парламенту законопроект №5026 щодо звільнення від ПДВ операцій із ввезення у митному режимі імпорту Біблій релігійними організаціями. Відповідний проект представив на засіданні уряду Перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов. Як повідомляє ЛІГА, цей документ міністри підтримали одностайно.

“Держава повинна підтримати друк і ввезення Біблій, які, здебільшого, роздаються безкоштовно громадянам”, – підкреслив Олександр Турчинов, додавши, що кожен охочий в Україні повинен мати можливість отримати Благу звістку. Перший віце-прем'єр-міністр також висловив надію, що вже у вересні Верховна Рада проголосує за внесені урядом зміни.

Джерело: http://www.irs.in.ua

21-08-2009 14:26 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1250853977.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua