першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Чи дотримуються права нелегальних мігрантів в Україні?

21-08-2009 18:33 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1250868805.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Центр Доброчин реалізує проект „Нелегальні мігранти в Україні – теорія та практика”, загальна мета якого – дотримання прав мігрантів та біженців в Україні.

Серед завдань проекту:
 Перейняття польського досвіду міграційної політики та роботи з мігрантами Підвищення рівня правових знань співробітників правоохоронних органів
 Інформування громадськості про існуючий рівень дотримання прав іноземців, які незаконно знаходяться в Україні
 Зменшення рівня ксенофобії в суспільстві
 Створення в суспільстві почуття толерантності до іноземців.

На відміну від України, в Польщі існує п’ять видів захисту іноземців – політичний притулок, статус біженця, додатковий захист, умовне перебування, тимчасова охорона. Польські посадовці розуміють, що допомогу біженцям та мігрантам краще надати спочатку, ніж чекати виникнення таких проблем, як ріст кримінальної злочинності чи високий рівень ксенофобії. Попереджати завжди легше, ніж боротись з наслідками.

Громадські організації в Польщі ведуть активну діяльність, сприяючи захисту прав біженців, їх інтеграції в польське суспільство. Це і юридичні консультації, і соціальний супровід, пошук роботи, помешкання, навчання польської мови, навичкам роботи з комп’ютером та інше. НДО мають доступ до пунктів і ведуть там систематичну роботу.

Потрібно відмітити такий важливий факт, як тісна співпраця державних і недержавних установ для вирішення проблем мігрантів та біженців. Обидві сторони добре обізнані з обов’язками і можливостями кожної із сторін і вміло поєднують їх у своїй діяльності.

Проект частково фінансується в рамках програми польської закордонної допомоги Міністерства Закордонних Справ РП у 2009 р.


Центр "Доброчин"
тел./факс (0462) 67-71-81
dobrochyn@cn.relc.com
www.dobrochyn.org.ua

21-08-2009 18:33 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1250868805.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua